PC/PPI kablosunun çeşitleri var mı ?

murat kardeş bu anlattığı çevirici de 4 telli rs-485 oygulanabiliyor mu acaba???
Bilgilendirirsen memnun olurum

İyi çalışmalar... :)

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
cp5611 kartını bilgisayara takıp bağlantı kurabilirsiniz.
tabii fiyatı biraz yüksek ;)

benım geneld kullandıgım aparat sıemens plc ıcın kendı orjınal kablosu degıldır (fıyatı cok pahalı) bunun yerıne delta IFD8000 konvertörünü kullanıyorum daha ucuza mal oluyo burdakı mantık sadece RS 232 yi RS 485 formatına cevırmek neden sıemens'e o kadar para vereyım kı vede bununla ılgılı cozum arayanlara yardımcı olabılırm

evt dırek usb cıkıslı bı s7300 pc adaptor alırsan daha uygun olur s7200 ede kullanırsın hem fıyat olark bıraz pahallı ama ıdeal baglantı sorunu yasamıyorsun 600 ytl cıvarında olması lazım bıldıgım kadarıyla

??? Arkadaslar kafam karıstı. Simdi S7 214 ve 224 CPU bilgisayara baglanti icin en iyisi USB Kablo mu?
PC/PPI Kablosu (6ES7 901-3BF21-0XA0) kendimiz yapamıyor muyuz? Bu kabloların fiyatı nedir? Nereden bulabiliriz?

pıyasada cesıtlı kopyaları mevcut ama bı takım baglantılarda sorun oldugu soylenıyor ewt lantoplarda seri port olmadıgından rs232 usb yı serı porta cevırıcı bır kabloyla ppi kablodan baglanabılırsın ama ılerıye yonelık dusunuyorsan mpi pc adaptor usb cıkıslı alırsan daha avantazlı olur ustelık s7 300 dede kullanabılırsın

Siemensin S7-200 PLC ler için 2 adet PPI kablosu var

1-PPI Kablosu RS232/PPI Multimaster 6ES7 901-3CB30-0XA0 119€ liste fiyatı
2-PPI Kablosu USB/PPI Multimaster 6ES7 901-3DB30-0XA0 139€ liste fiyatı

Siemens bayilerinden %20 den başlayan indirimlerle alınabilir.

Burada dikkat edilecek bir konu;

* Eğer PLC nin haberleşme portu Freeport olarak ta kullanılacaksa (örneğin barkod okuyucu
bağlamak, yazıcı bağlamak, vb) 1.kabloyu (RS232) kullanmak gerekli.

* Sadece PLC yi programlamak için kullanılacaksa 2. kablo da alınabilir ( artık çoğu laptop ta RS232
portu olmadığı için daha kullanışlı.)

arkadaşlar elimde cpu 212 var kablo buldum pc/ppi. ama bir türlü bağlantıyı sağlayamıyorum. programını internetten otomatik aratıp yüklettim. acaba ondan mıdır? pc/ppi cable için gerekli program nedir? comunication ayarlarını nasıl yapabilirim?

Bağlantıyı sağlayabilmek için S7 microwin programına ihtiyacınız var.

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Geri