PC-PC ethernet MPI

ta2mix

Üye
Merhaba

Plrvad.jpg

bu bağlantıyla PC2 den PLC lerime bağlanmanın yolu varmı bilgi alabilirmiyim.
PC1 de simatic manager 5.5 yüklü

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
https://support.industry.siemens.co...-cp-connected-via-pci-or-pcie-?dti=0&lc=en-WW

bu adres te aradığımı buldum ancak adımların hangisi hangi pc de olacak bazen karışmış
örnegin
1. adım pc1 demi
4. adımda Change the name to the computer name of your host system. diyor işlemi vmware de yapıp hostun adını yazıcaz gibi görünüyor ama tık yapılınca vmware pc nin kendi adı otomatik yazılıyor.
9. adım hangi pc nin mac adresi olucak
11. adımda Save and compile the project. Copy the resulting xdb file into a folder of the host operating system. diyor sanki bu işlemler vmware pcde yapılacak sonra dosya host a kopyalanacak.

yani işlem sırası karışık

yardımcı olabilecek arkadaşlardan cevap bekliyorum

Son düzenleme:
Problemimi çözdüm.
pc1 deki projemi pc2 ye kopyalayıp açtım.
2. adımdan 12. adıma kadar pc2 de yapılacak
12. adım dan sonrası pc1 de yapılacak.
dikkat etmeniz gerekenler
Eğer cp5611 kullanıyorsanız mpi routing yapacağınız makine windows 7 32 bit olmalı.
simatic net 8.2 64 bit altında bu kartı cp5612 olarak transfer ediyor ve bu kart kurulmamış hatası oluşuyor. pc2 (uzakpc) deki ayarları yaparken ip setleri yetmesine rağmen mac adreslerini de işlerseniz bağlantı daha sağlıklı ve hızlı oluyor. en önemliside ben sadece profibus ta çalıştırabildim mpi bağlantısyla olmadı.

şu anda aynı ağdan bir kaç km mesafeden plc lerime bağlanabiliyorum

Forum istatistikleri

Konular
127,960
Kullanıcılar
449,607
Son üye
sinan343834

Yeni konular

Geri