Pc nasıl koruyabilirim.

mzkrc

Üye
Yeni daireye taşındık ama büyük bir sıkıntı var. Daha önce oturan elektriği kaçak kullanmış elektrikçinin dediğine göre. Evde hiç topraklama yok. Prizler de faz nötr var sadece.büyük ihtimalle binada da yok. Ben PC yi nasıl kullanmalıyım. Akım koruyuculu uzatma vs kullansam koruyabilir miyim. Beyaz eşyalar var daha PC yi düşünüyorum şuan ne yapmalı

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Yeni daireye taşındık ama büyük bir sıkıntı var. Daha önce oturan elektriği kaçak kullanmış elektrikçinin dediğine göre. Evde hiç topraklama yok. Prizler de faz nötr var sadece.büyük ihtimalle binada da yok. Ben PC yi nasıl kullanmalıyım. Akım koruyuculu uzatma vs kullansam koruyabilir miyim. Beyaz eşyalar var daha PC yi düşünüyorum şuan ne yapmalı
Toprak pc yi değil kaçak durumunda seni korur. Bence aletleri bırakıp ilk önce kendi sağlığını düşün :). Eğer banyolarda elektrikli şofben varsa ve çeşme boruları demirse muhtemelen her banyoda elindeki küçük yaralarda ince bir sızı hissedersin. Maalesef eski yapılar böyle çarpılmamaya çalış. Kolay bir çözümü yok bunun maalesef.

Toprak pc yi değil kaçak durumunda seni korur. Bence aletleri bırakıp ilk önce kendi sağlığını düşün :). Eğer banyolarda elektrikli şofben varsa ve çeşme boruları demirse muhtemelen her banyoda elindeki küçük yaralarda ince bir sızı hissedersin. Maalesef eski yapılar böyle çarpılmamaya çalış. Kolay bir çözümü yok bunun maalesef.

fakirmakerin dediği gibi borular demirse gönül rahatlığıyla duş alabilirsin :) ama ölede bilirsin :)
ülkede yaşamak squad game gibi bir şey
2021 türkiyesinde böyle seyler çok normal zengin olan kazanır. doğalgaz ve bütün borular plastik. O zaman beyaz eşya veya pc den çarpılmayı bekleyeyim ben 👍😌

Merhaba. Suyla çalışan cihaz, makineleri toprak hatsız olarak kullanmak, olası kaçaklarda çarpılabilme (hayati) riskini taşıyor. Toprak hattınız bulunmadığında kaçak akım rölelerini de ev panosuna takıp çalıştıramazsınız. PC olarak masaüstü PC'ler değil ancak yeni laptopların adaptörleri zaten faz ve nötr ile toprak hatsız olarak kullanıyor, sadece bunlar güvenle kullanılabilir, saç kurutma makinesi, elektrik süpürgesi, cep şarj adaptörleri, vb. toprak hattı istemeyip halı yıkama mak. TV'ler ise toprak hattı istemeden kendi içinden topraklı olduğundan toprak hatsız olarak güvenle kullanırsınız. Ancak masaüstü PC'lerin HDD, anakart, işlemci, RAM, vb. parçaları PSU'dan ve anakarttan uzaklaşmayan statik elektrikle her zaman bozulma riskini toprak hatsız kullanımlarda taşıyacaktır. Kolay gelsin.

Son düzenleme:
Toprak hatti cekmek astronomik paralar istemez.
10 katli bina olsa zemine kadar 30m kablo ister.

Banyo, mutfak bir de kritik cihazlarin icin 50m haydi 100m 1.5 luk kablo bile kullansan isin cozulur.

Toprak hatti cekmek astronomik paralar istemez.
10 katli bina olsa zemine kadar 30m kablo ister.

Banyo, mutfak bir de kritik cihazlarin icin 50m haydi 100m 1.5 luk kablo bile kullansan isin cozulur.
Tamam çektirelim desek şöyle bir sorun var. Daire içinde bir tane buat yok yada kapatılmış. Sıkıntı üstüne sıkıntı nereden buraya taşındık hiç bilmiyorum. Çok eski de sayılmaz 16 yıllık kooperatif sitesi

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri