Pc kulaklık girişinden telefon mik girişine ses aktarma

Direnç ile olmaz.
Direnç kondansatör veya bu gibi pasif elemanların gürültüsü vardır.
Yani mikrofon girişine bağlayacağın kısacık bir kablo bile telefon tarafından hırıltılı ses olarak gürültü yapacaktır.
En basit yöntem iyi hesaplanmış bir trafodur.
Trafonun girişine 1V uygulandığında çıkışından birkaç milivolt alınabilecek sarım oranına sahip olmalıdır.
Böyle bir trafonun sarım hesabı ise son derece zordur.
Ancak yeterli bilgi ve tecrüben varsa bazı trafolarla test edebilirsin.

Anee ozaman voltaj regülatörü olur dimi

Mikrofon girişine yüksek seviye aux bağlantısı yapamazsınız.
Mikrofon level 1-3mV civarıdır. Hat seviyesi ise 1000mV tur Yani 1V.
Birkaç milivoltluk bir girişe 1V luk sinyal veremezsiniz.
Yapmadigim bisi degil hocam orner olarak ayni islemi piezoda yapmistim zamaninda illaki bi yolu olur 2 tane jak siparisi verdim stereo gelsin ben deneyecegim olurunu olmazini yazicam
Anee ozaman voltaj regülatörü olur dimi
Ses frekansini voltaj regulatoru ile yapamazsinki

Neyi regüle edeceksin? :)
Tüh ozaman internetten bakayım trafo yapımı vardır herhalde avıo metre ile ölçeriz de nasıl yapcaz trafo 2 giriş 2 çıkış olarak yapılacak değilmi birde ölçerken nasıl yapacaz ya bu işlere merakım var elim yatkındır fakat çok bilgim yok

Yapmadigim bisi degil hocam orner olarak ayni islemi piezoda yapmistim zamaninda illaki bi yolu olur 2 tane jak siparisi verdim stereo gelsin ben deneyecegim olurunu olmazini yazicam

Ses frekansini voltaj regulatoru ile yapamazsinki
Ne yapacağımı bilemedim yaa

konuya pek hakim değilim ama çok merak etim acaba bu konuyu acan arkadaş neden böyle bir iş girişiminde bulunmuş birde acaba pc deki sesi neden aktarmaya çalışıyor bunun için yazılımsal olarak ta yapılabilir sanırsam benim bir arkadaşım böyle bir şeyi yazılımsal olark yapmışt ama sizin dedğiniz gibi değil ama yinede siz neden böyle bir iş girişimde bulundunuz ona göre arkadaşıma söyleyeyim yardımcı olalım

konuya pek hakim değilim ama çok merak etim acaba bu konuyu acan arkadaş neden böyle bir iş girişiminde bulunmuş birde acaba pc deki sesi neden aktarmaya çalışıyor bunun için yazılımsal olarak ta yapılabilir sanırsam benim bir arkadaşım böyle bir şeyi yazılımsal olark yapmışt ama sizin dedğiniz gibi değil ama yinede siz neden böyle bir iş girişimde bulundunuz ona göre arkadaşıma söyleyeyim yardımcı olalım
Ya arkadaşlarımı trolleyecem ses değişme programı ile pcden çevirip sesi değişmiş şekilde karşıya aktaracağım

ee neden bu kadar karmaşık yollara giriyorsun ki pc ses değiştirici indir orada değiştir sonra arkadaşını kadndır ama sen reel time istiyorsan app ler var niye bu kadar karmaşık işlere giriyorsunuz ki

ee neden bu kadar karmaşık yollara giriyorsun ki pc ses değiştirici indir orada değiştir sonra arkadaşını kadndır ama sen reel time istiyorsan app ler var niye bu kadar karmaşık işlere giriyorsunuz ki
Arkadaşı oyun üzerinden kandıracağım olmuyor herşeyi denedim app lerde hazır ses vermiş adam sesi istediğin gibi ayarlayamıyorsun

Ben bir gün arkadaşlara telefon şakası yapmak istemiştim. Bunun için bilgisayardan ses değiştirici yazılım, telesekreter için Google Çeviri, karşı tarafın bastığı tuşu algılayabilmek için DTFM dekoder yazılımı kullanmıştım ve böylelikle çok güzel müşteri hizmetleri servisim olmuştu. Telefondan gelen ses bana ve DTFM dekoder yazılımına, PC mikrofonunun ve çevirinin sesi de telefona gidiyordu. Bu ayarlamaları denetim masasının ses bölümünden yapmıştım. Bunun için telefonun ses çıkışını PC'nin ses girişine (line in), PC'nin ses çıkışını da telefonun line in gibi bir girişi olmadığı için telefonun mikrofon girişine bağladım ve PC'den sesi kıstım. Sonra telefonun ses kaydedici yazılımındaki gösterge ile telefon mikrofon girişinden algılanan ses en son seviyeye gelene kadar PC'den sesi arttırarak ayar yaptım. Telefon ses jakını ikiye bölen kablolar var fakat bende olmadığı için kendim yapmak durumunda kaldım ve zaten yapıyorken PC ses çıkışı ile telefon ses girişi arasına da ne olur ne olmaz gerilim bölücü dirençler koyuverdim. Gürültü olayına gelecek olursak ses kalitesi bu uygulama için çok da önemli değildi çünkü telesekreter sesi de genelde çok kaliteli olmuyor. Herhangi bir zararı olup olmadığı konusunda da emin değilim. Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri