Pc kulaklık girişinden telefon mik girişine ses aktarma

lozenge

Üye
merhaba arkadaşlar öncelikle konu yeri burası değilse özür dilerim benim bi sorunum var elimde bu şekilde bir kablo var bu kabloyu telefona takıp kulaklık girişine normal kulaklığı takacağım kalan mikrofon girişinede bilgisayarın kulaklık çıkışından çıkış alıp telefonun mik girişine bağlamam lazım yani şöyle diyeyim ben birini aradım diyelim o aradığım kişiye bilgisayardan şarkı açacağım ve şarkı mikrofon girişindenn karşıya gidecek böyle birşey mümkünmüdür hazır devresi kablosu vs varmıdır yoksa nasıl birşey uydurabiliriz bana yardım edebilirmisiniz şimdiden teşekkürler...

asx.jpg

Anladigim kadari ile pc deki sesi telefon uzerinden aranan kisiye dinletmek istiyorsun dogrumudur ?

Görüşme anında zaten etraftaki sesler karşıdan duyulur, neden buna gerek duydunuz? Siz şayet konuşmayacaksanız sorunuzdaki gibi sıkıntısız ses iletilir, fakat siz de arada konuşacaksanız mikrofon devre dışı oldğundan karşıdaki sizi duymaz, kabloyu çıkarmanız gerekir o anda.

Konu ciddi, bir o kadar da teknik gerektirmektedir.
Ancak amatör arkadaşların yapabileceği birşey değil.
Teknikte telefon hybrid sistemi bu olayı mümkün kılmaktadır. Ancak cep telefonlarında geçerli değildir.
Bir cep telefonununun mikrofon hassasiyeti ve empedansı ciddi hesaplamalar gerektirmektedir.
Eğer bir transformatörün hesabını yapabilir de sarımını yapabilirseniz basitçe bu işi gerçekleştirebilirsiniz.

Tüh yani ben yapamıyacam şema filan bişey bulabilsem ya aslında ben arkadaşı trolleyecem benim kendi sesimin gitmemesi lazım ses değişme programı kullanacağım o sebepten dolayı sadece pcden çıkan ses gitmeli

Aslinda stereo aux kablosu ile olur bir tane kendime lehimleyim deneyim olur ise size goruntulu bi dekilde atarim

Mikrofon girişine yüksek seviye aux bağlantısı yapamazsınız.
Mikrofon level 1-3mV civarıdır. Hat seviyesi ise 1000mV tur Yani 1V.
Birkaç milivoltluk bir girişe 1V luk sinyal veremezsiniz.

Mikrofon girişine yüksek seviye aux bağlantısı yapamazsınız.
Mikrofon level 1-3mV civarıdır. Hat seviyesi ise 1000mV tur Yani 1V.
Birkaç milivoltluk bir girişe 1V luk sinyal veremezsiniz.
Ne yapmak lazım peki yardımcı olabilir misiniz araya direnç mi atalım napalım

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,840
Son üye
111340

Yeni konular

Geri