pc kontrollü akıllı ev otomasyonu

fatih5534

Üye
KTÜ elektrik elektronik son sınıf öğrencisiyim,internet üzerinden akıllı ev otomasyonu yapacağım.Bu konuda bana yardımcı olabilecek varmı?

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
yıllık ödevin mi? internet üzerinden derken neyi kast ediyorsun
Pc den mi Cepden mi? Web arayüzlü mü yoksa bir application la mı?
plc Kontrollu mu Board Kontrollu mu Pc ile Online Haberlesen Seri port ile mi?

bitirme projesi olacak hocam,internet üzerinden pc kontrollü olacak,web arayüzlü veya application da olabilir o bize kalmış bir durum,plc kontrollü değil board kontrollü olacak

Merhaba,
PC'den internet ile uzaktan masa üstü yazılımları ile uzaktaki PC'den röle kontrol edebilirsiniz.Kaç adet röle kontrolu yapacaksınız?PC tarafındaki yazılımınız var mı?Basit gibi görünse de aslında oldukça kapsamlı bir çalışma gerekir.Siz hangi aşamaya kadar geldiniz?Çok önemli bir konu da zaman ne kadar süreniz var?

https://www.kontrolkalemi.com/forum/attachments/ku-rar.25173/

şu an itibari ile yalnızca projenin ismi belirlenmiş olup henüz hiçbir şeye başlamadım.Şimdilik araştırma safhasındayım ilginiz için şimdiden çok teşekkür ederim

Merhaba,
PC'den internet ile uzaktan masa üstü yazılımları ile uzaktaki PC'den röle kontrol edebilirsiniz.Kaç adet röle kontrolu yapacaksınız?PC tarafındaki yazılımınız var mı?Basit gibi görünse de aslında oldukça kapsamlı bir çalışma gerekir.Siz hangi aşamaya kadar geldiniz?Çok önemli bir konu da zaman ne kadar süreniz var?

https://www.kontrolkalemi.com/forum/attachments/ku-rar.25173/

uzak masa ustu programlarına gerek yok sql server ıle halledılbılır bence...

valla bir şekilde olcak hocaya sunacam böle bir projeyi umarım kabul eder

Yine birileri bak gene aynı şeyi yaptı diyecek ama !
Siz bir Raspberry Pi deneyin arkadaşım tam sizin projenize uygundur.
Aynı zamanda cebinize de uygundur.

*1 gün uğraştım nihayet 2KHZ PWM alabildim.
Not: Yazdığım yazıları tekrardan yazmak istemiyorum. Onun için yazdığım yazıları kontrol ederseniz bir takım başlangıç fikirleriniz oluşabilir.

Kolay gelsin.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri