PC Güç Kaynağı ile Araba Teybi Çalıştırmak

xDoZeRx

Üye
PC Güç Kaynağı ile Araba Teybi Çalıştırmak Profesyonel Anlatım

Hocam 2500 watt amfi war onu kurmak için nasıl bi yol izlemeliyim Jameson usa 505A 4 channel mos-fet hıgh power amplıfıer markası

Merhaba,
Anfiyi nerede konumlandıracaksınız? onu belirledikten sonra işlemlere başlayabilirsiniz.
Bağajda konumlandıracağınızı varsayalım. Bunu için izlemeniz gereken yol;
- Her iki kapı eşiklerinin alt çıtalarını damaklarına dikkat ederek sökün.
- Anfi için enerjiyi 2 şekilde almanız gerekir;
1.si direksiyon altındaki siğorta tablasına gelen + ana hattından ki burası erişilmesi güç ve bilgi isteyen bir yerdir.
2.si direk aküden yeni bir hat çekmek ve ben bunu yapıyorum.
- Aküden (araya kaput içerisine izalasyonu düzgün olacak şekilde bir siğorta atarak) bağajda anfiye kadar yalıtımı kaliteli kalın bir + kablo çekin. Akünüz sağ yada sol hangi tarafta ise + kabloyu o tarafatan götürün.
- Enerji hattını çektiğiniz taraftan anfinizin kontrol kablosunuda teybe kadar oradan çekin. Yani + ve anfi açma kapama kontrol kablosu aynı yerden gitsin.
- Teypten anfiye giden diğer ses kablolarını ise diğer taraftan görütün.
- Anfinin - ucunu ise bağajda herhangi bir yerden (şaseden, koltuk bağlantı vidasından hatta varsa tüpün bağlantı vidasından bile alabilirsiniz.)
Eğer bu şekilde bir tesisat döşeyecek olursanız size faydaları;
1. olarak güvenilir bir enerji hattınız olacak.
2. olarak çoğu tesisatta duyulan motor devir sesinin hoparlörden gelme sorunu sizde olmayacak.
3. olarak işciliğinize bağlı olarak temiz ve sizden sonraki kişilerinde kullanabileceği bir hattınız olacak. (tabi aracınızı satarken sökmez iseniz :) )

Takıldığınız bir nokta olursa kaba taslak şemalıda çizebilirim.

Son bir not: Kaliteli malzeme kullanmaya dikkat edin. Kullandığınız kablolar mümkünse kalın ve yumusak izalasyonlu olsunki kıvrım yerlerinde kesilme yada kırılma gibi durumlar yaşamayın. Ben bununla ilgili
CADENCE KİT8 8GA PROFESYONEL ANFİ KABLO SETİ ni önerebilirim. İçinde tüm ihtiyacınızı karşılayacak uzunlukta ve kalitede kablolar mevcut. Yakın yerde olsak yardımcı bile olabilirim.

Merhaba,
Anfiyi nerede konumlandıracaksınız? onu belirledikten sonra işlemlere başlayabilirsiniz.
Bağajda konumlandıracağınızı varsayalım. Bunu için izlemeniz gereken yol;
- Her iki kapı eşiklerinin alt çıtalarını damaklarına dikkat ederek sökün.
- Anfi için enerjiyi 2 şekilde almanız gerekir;
1.si direksiyon altındaki siğorta tablasına gelen + ana hattından ki burası erişilmesi güç ve bilgi isteyen bir yerdir.
2.si direk aküden yeni bir hat çekmek ve ben bunu yapıyorum.
- Aküden (araya kaput içerisine izalasyonu düzgün olacak şekilde bir siğorta atarak) bağajda anfiye kadar yalıtımı kaliteli kalın bir + kablo çekin. Akünüz sağ yada sol hangi tarafta ise + kabloyu o tarafatan götürün.
- Enerji hattını çektiğiniz taraftan anfinizin kontrol kablosunuda teybe kadar oradan çekin. Yani + ve anfi açma kapama kontrol kablosu aynı yerden gitsin.
- Teypten anfiye giden diğer ses kablolarını ise diğer taraftan görütün.
- Anfinin - ucunu ise bağajda herhangi bir yerden (şaseden, koltuk bağlantı vidasından hatta varsa tüpün bağlantı vidasından bile alabilirsiniz.)
Eğer bu şekilde bir tesisat döşeyecek olursanız size faydaları;
1. olarak güvenilir bir enerji hattınız olacak.
2. olarak çoğu tesisatta duyulan motor devir sesinin hoparlörden gelme sorunu sizde olmayacak.
3. olarak işciliğinize bağlı olarak temiz ve sizden sonraki kişilerinde kullanabileceği bir hattınız olacak. (tabi aracınızı satarken sökmez iseniz :) )

Takıldığınız bir nokta olursa kaba taslak şemalıda çizebilirim.

Son bir not: Kaliteli malzeme kullanmaya dikkat edin. Kullandığınız kablolar mümkünse kalın ve yumusak izalasyonlu olsunki kıvrım yerlerinde kesilme yada kırılma gibi durumlar yaşamayın. Ben bununla ilgili
CADENCE KİT8 8GA PROFESYONEL ANFİ KABLO SETİ ni önerebilirim. İçinde tüm ihtiyacınızı karşılayacak uzunlukta ve kalitede kablolar mevcut. Yakın yerde olsak yardımcı bile olabilirim.

wermiş olduğun cewap için tşk ederm baya yardımcı olucak bu bilgiler hayırlı günler

rica ederim, dediğim gibi takıldığın yer olursa yardımcı olmaya çalışırım.

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Geri