Pc fanı

furkan9730

Üye
iyi günler bilgisayarımdaki fanlarımdan biri bozuldu ben de açtım baktım ve fotograftaki parçanın üzerinde ısınmaya bağlı bir deformasyon olduğunu gördüm ve hafiften bir yanık kokusu da var üzerindeki bilgileri int aradım ama bir sonuca ulaşamadım bu devre elemanının hangi tür olduğu ve ölçümü konusunda bilgi verebilir misiniz şimdiden teşekkürler:)
57972

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Aramanızda "S277 hall sensor" şeklinde yaparsanız parçanın detayına ulaşabilirsiniz. hall sensör diye geçer.

Sağlamlık ölçümü hakkında yeterli bilgiye sahip değilim. Belki datasheet i okunarak bir yere varılabilir.

Datasheet sayfasıda aşağıdaki linktedir.

https://www.diodes.com/assets/Datasheets/AH277A.pdf

Bilgisayarınızın güç kaynağı düzgün çalışmayabilir. Bundan dolayı, anlık yüksek voltajlar gelebildiği için aşırı ısınmadan dolayı parçalar bozulabilir.

Güç sorununu çözdükten sonra parçayı değiştirmenizi öneririm. Ayrıca, bilgisayarınızın havalandırması da çok iyi olmalıdır.

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,905
Son üye
smartnet

Yeni konular

Geri