PC açılıyor işlem yaparken çalışıyor işlemleri durdurduğum zaman pc kapanıyor

hlyahkan

Paylaşımcı üye
PC açılıyor işlem yaparken çalışıyor işlemleri durdurduğum zaman pc kapanıyor müzik film falan açıkken birşey yok işlemleri kapattıktan 1 dk sonra HDD ışığı gidiyor ekran gidiyor power ışığı yanmaya devam ediyor ancak adaptörü çıkarmadan tekrar açılmıyor birde bilgisayar açılırken HDD yi bulamadığına dair bilgi veriyor HD yi değiştiriyorum yine aynı arızayı veriyor Bilgisayar Exper Karizma RTL DO135 hiç görmediğim bi arıza ne olabilir acaba

Belkide 8 Yıldır Pc İşi Yapıyorum. Hiç İşlemci Arızası Görmedim. Kim Bilir. Belki İşlemci Fanın Dönmüyor Yada Isınır Isınmaz Kendini Kapatıyordur. Yada Power Supply Yada Ekran Kartı Fanlarından Da Olabilir. Fanları Temizle Çalışıp Çalışmadığını Kontrol Et.

PC açılıyor işlem yaparken çalışıyor işlemleri durdurduğum zaman pc kapanıyor müzik film falan açıkken birşey yok işlemleri kapattıktan 1 dk sonra HDD ışığı gidiyor ekran gidiyor power ışığı yanmaya devam ediyor ancak adaptörü çıkarmadan tekrar açılmıyor birde bilgisayar açılırken HDD yi bulamadığına dair bilgi veriyor HD yi değiştiriyorum yine aynı arızayı veriyor Bilgisayar Exper Karizma RTL DO135 hiç görmediğim bi arıza ne olabilir acaba
merhaba aygıt yöneticisine girip yerel depolama cihazlarında bulabilirsiniz hard diskinizi üzerinde sağ tıklayıp özelliklerine girip güç seçeneklerinden güç tasarufu için 1 dk sonra kapat seçili olabilir.. veya işletim sisteminden kaynaklı burda yok ise başlattan ara deyip güç seçenekleri yazın yada denetim masasından güç seçeneklerine girin profilleri düzenleyin hiç bir zaman uykuya girmeyi işaretleyin düzelecektir...

Cevaplarınız için teşekkür ederim harddisk sağlam ramler sağlam işlemci sağlam adaptör sağlam ekran kartında sorun yok hepsi değiştirilip denendi format atıldı bios sıfırlandı işlemci ram ve hdd voltajları normal geliyor ama sorun çözülmedi . sorun anakartta çıktı güney köprüsü aşırı sınıyordu üzerinde soğutucu yok belkide kuzey onlarıda değiştiremedim :) . şimdi hep gitti açılmıyor daha bilgisayar güç düğmesine bastığımda güç ışığı yanıyor öylece kalıyor fişi çekmedikçe güç düğmesinden kapanmıyor

Normalde arıza belirtisi ram ve işlemci arızası

Kolay gelsin

Geçen hafta yurdun fırınına sokayım belki çalışır dedim 200 derecede 10 dakika fırınladım şimdi çalışıyor :D Köprü arızası olma ihtimal yüksek

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,907
Son üye
ayse.krcsarge

Yeni konular

Geri