Pc şarj adaptörü hakkında

ekhrem123

Üye
Bende bir tane laptop var. Bunun şarj aleti bozuldu. Yenisini alicam ama orjinale 280TL fiyat biçtiler o yüzden yansaniyi gibi bir şey alıcam ama bir sıkıntı var. Bendeki orjinal şarj aletinde 20V - 8.5 Amper yazıyor. Fakat satılanlar 19.5V - 4.7 Amper. Alsam sıkıntı olur mu. Bir problem yaşar miyim, makinaya bir zarar verir mi?

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
O hangi laptopmuş o kadar akım çekiyor ?

Adaptörün resmini eklermisiniz görelim?

Zararı yok ama akım yetersiz kalacağından hiç işe yaramayacak çalıştıramayacaktır. Serkan gibi ben de o amperde laptop görmedim merak etmekteyim.

şuna leptop deme marka,modeli ne? 20v 8,5A çok abartılı...

Bu şarj aletleri genelde komple bozulmaz . Uç tarafındaki jak kısmı sürekli eğilip bükülmekten bir süre sonra iletken kırılması ve kopması yapar . Jak dibinden kesip tekrar aynı jakı elektrikçiden alıp lehimleyin , çalışacaktır.

O hangi laptopmuş o kadar akım çekiyor ?

Adaptörün resmini eklermisiniz görelim?
Adaptörü çöpe attım. Lenovo ideapad Y500. Hatta adaptör modelini yazım ben. O şekilde bakabilirsiniz. Adaptör 45N0111 olarak aratırsanız görebilirsiniz.

Bu şarj aletleri genelde komple bozulmaz . Uç tarafındaki jak kısmı sürekli eğilip bükülmekten bir süre sonra iletken kırılması ve kopması yapar . Jak dibinden kesip tekrar aynı jakı elektrikçiden alıp lehimleyin , çalışacaktır.
İlk arıza yaptığında dediğinizi yaptım düzeldi. İkinci kez bozulunca Adaptörün dc kablosunu tamamen söküp yeni bir kablo taktım. 20 gün falan kullandım yine bozuldu.

Moderatör tarafında düzenlendi:
4.7 amperlik işinizi görür. Adaptörler tam güç ihtiyacına göre seçilir. Batarya şarzı, usb çıkışları, dvd kullanımı ve diğerleri için gereken akım olması gerekir. Düşük olursa kullanırken bataryanız çok yavaş dolabilir.

4.7 amperlik işinizi görür. Adaptörler tam güç ihtiyacına göre seçilir. Batarya şarzı, usb çıkışları, dvd kullanımı ve diğerleri için gereken akım olması gerekir. Düşük olursa kullanırken bataryanız çok yavaş dolabilir.
Eğer cihaz docking ile kullanılıyorsa (Desteği varmıdır, arkadaş kullanıyormu bilmiyorum) mutlaka yüksek watt. Lı adaptörü isteyecektir. Benim Dell düşük adaptörle açılışta direkt uyarı verip kendini kapatıyor.

Forum istatistikleri

Konular
128,129
Kullanıcılar
449,846
Son üye
g-silver

Yeni konular

Geri