Paslanmaz(inox) topraklama şeridi üreticisi

muratdeli

Üye
Arkadaşlar merhaba,
bir saattir arıyorum ama bulamadım, bildiğiniz paslanmaz topraklama şerit üreticisi var ise yazarmısınız?

Saygılarımla

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
ya tam emin değilim ancak paslanmazın iletkenliği pek iyi değil diye hatırlıyorum

Gersan A.. Kablo Kanal, Cable Tray, Busbar, Deme Alt kablo kanal,
burada bile yok sen düsün gerisini :))

Evet yerli üreticilerin hiçbirinde yok, lakin Amper imal edebileceğini söyledi. İhtiyacı olan Amper ile irtibata geçebilir. İletkenlik konusuna bakmadım talep olduğu için araştırdım. Düşünüce de diğerlerinin uğradıyğı korozyon kayıplarına uğramaması nedeniyle mantıklı gibi görünüyor. Tabi fiyat konusu ayrıca değerlendirilmeli.

Evet yerli üreticilerin hiçbirinde yok, lakin Amper imal edebileceğini söyledi. İhtiyacı olan Amper ile irtibata geçebilir. İletkenlik konusuna bakmadım talep olduğu için araştırdım. Düşünüce de diğerlerinin uğradıyğı korozyon kayıplarına uğramaması nedeniyle mantıklı gibi görünüyor. Tabi fiyat konusu ayrıca değerlendirilmeli.

Selamlar....

Topraklama elektrodu veya elemanı olarak paslanmaz malzeme ( krom-nikel ) alaşımını kullanmana gerekde yok zaten... krom nikel iyi bir iletken değildir ve bu özelliği nedeniyle genelde rezistans teli olarak kullanılır....

TALEP NEDENİYLE DEMİŞSİN sanırım topraklamayı yapacağın kişi yada tesis i kasdetmişsin.... mantık olarak korozyona, paslanmaz malzemeler daha dayanıklıdır... diye öyle düşünmüş olabilirler.....

EN KÖTÜ YANI ; İYİ İLETKEN OLMADIĞI İÇİN YÜZEYİ GENİŞ TUTMAK ZORUNDASIN..... Buda MALİYET/KG yi oldukça artıracağından... genel kabule göre bir çözüm olamaz.....

Saha daki genel ÇÖZÜM yada UYGULAMA... Genelde topraklama kimyasalları kullanırız..... örneğin GEM POWDER.... amper satıyor , ordan kaç kez alışveriş yaptım haliyle, bazen elinde başka markada oluyor.....

Bu tip topraklama kimyasalları ( tozları ) etrafını sardığı / kapladığı topraklama elektrodlarını sağladığı alkali ortam ve diger faydaları nedeni ile oldukça uzun ömürlü olmasını sağlıyor.......

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,596
Son üye
anilhikmet

Yeni konular

Geri