parsic te 16f877 entegresi kullanarak numerik tuş takımı ile lcd ekrana nasıl bi

halilerdal

Üye
Arkadaşlar herkese selam

parsic ile pic programlamaya çalışıyorum 16f877 entegresi ve 4x40 lcd ekran kullanarak numerik tuş takımı bağlantısı nasıl yapaılır.Birde numerik tuş takımını kullanarak ilk satırdaki iki ayrı değeri toplayıp ikinci satırdaki alana yazamak istiyorum yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekürler

Selam
lcd ekrn İÇİn yardimci olabİlİrİm.ama tuŞ takimi İle İlgİlİ bİr ÇaliŞmam olmadi tam olarak ne yapmak İstİyorsunuz...

ferittt selam ben parsic öğrenmeye çalışıyorum birkaç deneme yaptım sayıcı ve zamanlayıcı devreleri gibi simülasyon yaptım çalışıyor ancak ben lcd akrana bilgi göderip ekrandan gözükecek şekilde tuştakımından rakamlar girip çarpma bölme işlemleri yaptırtmak istiyorum parsic te yapılmış örnek varmı acaba elinde(örnek vermek gerekirse 0 dan 9 a kadar rakamlarla yazdığım değerleri çarpma tuşu ile çarpacam bölme tuşu ile bölecem vs. sonucuda yine ekrana yollayacam)cevabın için teşekürler

Tuş takımı ile ilgili bir örnektir.

teşekküre gerek yok

Ekli dosyalar

• key lcd.rar
    32.8 KB · Görüntüleme: 16
teşekürler ferit paylaşım için denedim çalışıyor

sorun degil
bu bilgi yerini bulunca bi işe yarıyor yoksa bi işe yaramaz......

Arkadaşlar parsic te hex'e çevirmeden asm de düzenleme yapıyormusunuz? Similasyon da çalışıyor fakat bendemi bir hata var bilmiyorum hex e çevirirken bir sürü error veriyor yardımcı olurmusunuz.

portları tanıtmazsan hata gelir

urguncalıskan arkadaşıma ilave kullanmadığın uçları şaseye bağla.boşta bırakma.

Arkadaşlar teşekkürler benim mplabda problem varmış yenisini yükledim tamam. Kolay gelsin

Forum istatistikleri

Konular
128,162
Kullanıcılar
449,922
Son üye
11akif

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri