Parsic Sorusu

erenakc

Üye
Bana parsıcde yazılmıs bır program lazım.Bu program saat programı olacak fakat bu saatı saat kısmını ve dakıka kısmını tuslara basarak 1 dakıka arttırarak ayarlayabılmem gerek.Ve ayrıca bırde alarm fanksıyonu olacak alarm ayarlanan saatte cıkıs verecek.

Cevaplarınız ıcın sımdıden tesekkurler.Bu programı ıhtıyacı olan bır okula yapacagım.Devresını ben yapabılırım sadece bana yazılımı lazım.

,ıyı Calısmalar

lcd ekranlı mı olsun yoksa 7 segment displey mi olsun hangisini tercih edersiniz söyleyin(buraya yazın) saniyeleri saysın mı ayarlama esnasında sade yukarı mı yoksa aşağı yukarı mı saysın dakıka ve saatleri
alarm çalmaya başladığında nekadar zaman sonra sussun bunları bildirin yardımcı oluruz
hangi işlemciyi kullanmak istersiniz osilatör frekansı (kristal) kaç Mhz olsun
sizlere de iyi çalışmalar

parsic le aynen istediğin gibi saat yaptım 8 aydır çalışıyor ama parsicin eski sürümlerinde timer sorunu var bu yeni sürümde o düzeltildi osilatör frakansıyla yapabilirsin lcd ekranla çok rahat yapabilirsin ama display ile yeni başlıyorsan parsic e zorlanabilirsin istersen püf noktalarını anlatabilirim

slm anil bey paric ile ilgili püf noktalları anlatırsanız sevinirim..
bende parsic kulanmaya çalışıyorum..hangi verisyonu kulanıyorsunuz yazarsanız sevinirim.

iyi çalışmalar.

lcd lı olacak ve sadece yukarı olarak ayar yapacagım.Saat ve dakıka ayrı ayrı olacak .

Arkadaşlar parsic ten anlayan arkadaşımız varsa parsic ile ayarlanabilen lcd'li digital termostat uygulaması arıyorum yardımcı olabilirmisiniz.

Forum istatistikleri

Konular
128,132
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Geri