Park açınca sis tuşunu aktifleştirme

JRAUJR

Üye
Merhaba arkadaşlar.
Role yardımıyla sislerimi bağladım anahtarımı koydum fakat, sürekli anahtarı açık unutuyorum.
Ben de parklar açıkken anahtara izin veren bi role midir artık başka bir malzeme mi kullanılır onu öğrenmek istiyorum.
Yani istediğim parklardan gelen 12v parçaya gireceğim parça 12v u alınca anahtardaki 12 v a izin verecek böylece anahtar çalışacak. Ben böyle mantık kurdum başka yöntemi varsa yardımcı olursanız sevinirim. Bu tür malzemeler Rust oyununu bilen bilir orada var gerçek hayattada vardır diye düşünüyorum :)

Bir oto elektrikçiye gidin halleder. Parkların no kontağı üzerinden sislere enerji verecek.
Teşekkürler bunu düşünmemiştim. :)
Hobi olarak arabayı yaksamda bu tür işleri kendim yapma taraftarıyım.
Yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar teşekkürler

İki adet röle kullanmak gerekir. Biri parklar açınca tetiklenecek ve ikinci rölenin kontaktan aldığı beslemesini tamamlayacak. Dolaysıyla kontak kapalıyken veya parklar açık değilken sisler yanmayacak. Yalnız bu durumda sisler seyir esnasında da parklar veya farlar açıkken sürekli yanar ve bu da cezai müeyyideye tabidir! Bir şekilde araya başka bir düğme koyup kapatma kontrolu sağlamak lazım. Ayrıca sisler viraj farı olarak kullanılıyorsa her iki sis için aynı olayı ayrı ayrı yapmak gerekiyor.

Forum istatistikleri

Konular
128,159
Kullanıcılar
449,916
Son üye
adil.degirmenci

Yeni konular

Geri