PARDUS Projesi bitirildi...

pardus 2007 dahil bütün ara ve tam sürümlerini kullandım bazı sürümler benden + aldı bazıları ise - ama sonuçta benim ilgimi çekip kulanmamı sağladı bence 2011 ve 2011.1 sürümlerindeki eksikler 2011.2 ile tamamlanmış olup kullanmaya değer en acemi pc operatörününde sistem çökmelerinde sistemi tekrar kurması kolaylaştırılıp kullanıcıya sunuyor sistem kurtarma seçeneği ile windows7 ve pardus2011.2 işletim sistemlerini beraber kullanıyorum windows7 i ve driver kurmak 2 saat kadar zaman alırken 1 defaya mahsus pardus 2011.2 işletim sistemi 30 dk bir zaman alıyor daha sonra sistem çökmelerinde ve windows formatlama olaylarında pardus2011.2 yi 5dk gibi bir sürede tekrar çalıştırabilir windows işletim sisteminde kullanılan birçok uygulamayı wine uygulaması ile çalıştırabiliriz. ve daha birçok özellik sunan işletim sistemini...
padus kullanıcısı olarak pardusa sahip çıkalım diyorum.

Pardus bitmedi devam ediyor... sonlanan 2011 versiyonu bendede hala Pardus 2011.2 duruyor... 64B daha Şubat ayının ilk günlerinde kurmuştum...

Sevgili arkadaşım Pardus'u Ubuntu'yla kıyaslamış ama malesef Pardusumuz Ubuntuyla kıyaslanmayacak kadar gariban bir dağtm... Pardus başından beri yanlış geliştirilmiş kopya bir sistem. Ilk çıktığnda kurduk kullandık mesela o zman eternet kartını tanımamştı. Işin garibi GCC derleyicisi de yoktu.falan falan... Bi sürü sıkıntıyla doğdu Pardus.

Ben bizim insanımız neden iyisini yapamaz sonra bahane bulur bunun üzerinde düşünürüm ne zmandır... Bu günlere birkaç ay içinde gelmediğimiz Dış mihrakların uzun vadede sonuca ulaştığı bir kısım yöntemlerle bizi bu hale getirdikleri ortada...

Ben bu yazıları Ubuntudan yazıyorum ve Linux sistem kullanıcısıyım. Ben istemezmiydim Pardus kullanmayı. Başka ülkelerden insanların kullanmasını ama olmuyor nedense.. Bizim insanımızın genlerine sen yapamazsın sen anlamazsın zehri enjekte edilmiş uzun yllar önce biz onların geliştirdiği sistemleri kullanmasını bile bilmiyoruz. Ben bu memlekette PHPye cPanele Linuxa uygulama geliştirebilir kabiliyette birini göreni görmedim.. ama iş mesela hack falan oldumu ilgili sitelerin ahali sayısına bakıp konunun vehametini anlayabilirsiniz..

Bunun gibi milli projeler olacaksa bence system5 ailesi kullanılmamalı, diğer aile olan BSD ailesi baz alınmalı, bu şekilde ancak "dağıtım" yerine "gerçek işletim sistemi" diye telaffuz edebiliriz.
Saygılar.

Sonu "Devrim Arabaları", Nuri Demirağa'nın uçak fabrikası gibi oldu. Tamam başlı başına bir işletim sistemi değildi ancak, bu konulara girmek için çok iyi bir adımdı Pardus. Birşeyler üretmek için bir yerden başlamak gerekiyor. Böyle olmamalıydı!

sitesinde acıklama yapmışlar sadece 2011 sürümünü bitirdik diye 2012 çıkacakmış

yazık oldu bence, üzerine daha fazla gidilmeliydi.

Ben biraz kullandım ama pek sevmedim gerçi oyuncu birisi olduğumdan olsa gerek oyun oynayamayınca sevmiyorum bir de yüksek performans isteyen programları kolay açma özelliği var diye kurmuştum ama win7 den çok da performanslı değil

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri