Paratonersiz parafudr sistemi hakkinda. Site paratoner kabul etmiyor

ana pano dediğiniz yer sayaçların bulunduğu yer dimi ? Yani elektirk sayacından sonra ya takılacak dimi Parafudr ?

Binaya elektirk gelen ilk yere site kabul etmiyor takamıyorum .
benim dediğim bağlantı şekli gibi olur mu ?

elektirk sayacımdan sonra bir adet termik sigorta +Schneider A9L65501parafudr olarak takabilirim dimi . bu şekilde oluyormu ?

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
evet parafudr ları dün satın aldım . bu hafta takacaz derken bir şey fark ettim .
bugun prizler deki topraklamayı ölçmek istedim , nötr ile topraklamayı fakat değer alamadım, sadece faz + toprak yapınca 220 küsür volt değer veriyor ,avometre de AC 750 V bölümünde yapıyorum ölçme işlemini .. Bunun üzerine sigorta kutumu söktüm komple dağıttık babamla, binadan gelen topraklama kablosunu bulduk ve oradan da ölçtük yine değer alamadım yani 0 hiç değer alamadım , iyine aynı şekilde faz + nötr deneyince 220 voltu gördüm . bunun üzerine alt kattaki komşum la karşı dairem deki komşuların evindede rica da bulunarak prizlerine baktım aynı durum onlardada var. bu olayı fark etmemiştik biz hep pirizler de topraklama kablosu var diyorduk ve varda . şimdi iş tekrar değişti sorun ne olabilir bu durumda. parafudr larıda aldım şimdi bu şekil de koruma sağlamaz herhalde . Sağlıklı görünmüyor topraklama ne yapabilirz kafam iyicene karıştı açıkçası

Son düzenleme:
nötr toprak arası ölçümünüzde avometre ac 750 volt kademesinde ölçüm yapmışsınız . 0 ( sıfır ) volt değeri görmüşsünüz daha küçük değer kademesine alın ayarlayın .
hassas ölçüm yapım .
tam sıfırda ise kuşkulanın .

Son düzenleme:
nötr toprak arası ölçümünüzde avometre ac 750 volt kademesinde ölçüm yapmışsınız . 0 ( sıfır ) volt değeri görmüşsünüz daha küçük değer kademesine alın ayarlayın .
hassas ölçüm yapım .
tam sıfırda ise kuşkulanın .

binanızda kaçak akım rölesi kullanan yok mu ?
sizde taktırın atarsa problem var demektir .

hocam o kadar ölçüm yapıyorum aşağı yukarı bende . Bendeki alette AC 750 V bir de AC 200 V var sadece . daha aşağısı yok acaba aletmi ölçemiyor ?

allette bunlardan dandik sayılır aslında

https://urun.gittigidiyor.com/yapi-...lsrc=aw.ds&mpch=ads&scxid=14489-145818-2357-0

Nötr toprak 220 volt üzeri kademede ölçüm yaptınız sizin ölçü aletiniz 750 volt desteği var 380 volt faz faz arasında ölçebilirsiniz
nört toprak sıfır çıktığında hassas ölçüm yapılacak
ac 200 kademesine getirin
ac 20 kademesi olsaydı çok güzel olurdu

Nötr toprak arası 0 ( sıfır ) çıktığında bu demek topraklama yok demek değildir . hassas ölçüm yapılması gerekir . hassas ölçümde sıfır gelirse o zaman topraklama yok demektir .

Adsız.png
1.jpg

Son düzenleme:
Nötr toprak 220 volt üzeri kademede ölçüm yaptınız sizin ölçü aletiniz 750 volt desteği var 380 volt faz faz arasında ölçebilirsiniz
nört toprak sıfır çıktığında hassas ölçüm yapılacak
ac 200 kademesine getirin
ac 20 kademesi olsaydı çok güzel olurdu

Nötr toprak arası 0 ( sıfır ) çıktığında bu demek topraklama yok demek değildir . hassas ölçüm yapılması gerekir . hassas ölçümde sıfır gelirse o zaman topraklama yok demektir .

Ekli dosyayı görüntüle 48329Ekli dosyayı görüntüle 48336

200 voltta da denedim ama yok yine sifir deger aldim .
Ama soyle bisey yaptim 1.5 v luk pili dc kademesinde denedim degeri verdi 200 volt vs olarak aletten midir diye kendimce ama baska bir avometre ile denemeye calisacam bulabilirsem

Bazen ölçü aletinin probları nötr ve toprak temassında sorun oluyor ac 200 kademesinde 00,0 gösteriyor
birde com probunu nötre diğerini toprağa takıp deneyin .
bende oldu bu durum .

multimetre, avometre ile toprak direnci ölçümü yapılmaz.
topraklamanın olup olmadığını anlayabilirsiniz.
nötr ve toprak arasında yapılan ölçümde, voltaj değeri en fazla 1 – 2 volt olmalıdır.

Ölçü aletiniz topraklaması ve kaçak akım rölesi olan bir yerde test edin .

Son düzenleme:
Bazen ölçü aletinin probları nötr ve toprak temassında sorun oluyor ac 200 kademesinde 00,0 gösteriyor
birde com probunu nötre diğerini toprağa takıp deneyin .
bende oldu bu durum .

multimetre, avometre ile toprak direnci ölçümü yapılmaz.
topraklamanın olup olmadığını anlayabilirsiniz.
nötr ve toprak arasında yapılan ölçümde, voltaj değeri en fazla 1 – 2 volt olmalıdır.

Ölçü aletiniz topraklaması ve kaçak akım rölesi olan bir yerde test edin .

hocam evdeki topraklama kablosu değer vermiyor arkadaşın evinde denedik onda değer aldık benim dandik le bile . ne yapacaz . herkes birbirine bağlamış galiba kafayı yiyecem en sonunda .

hocam evdeki topraklama kablosu değer vermiyor arkadaşın evinde denedik onda değer aldık benim dandik le bile . ne yapacaz . herkes birbirine bağlamış galiba kafayı yiyecem en sonunda .

ana topraklama bağlantısından ( sayaç panosundan ) ( kolon hattından ) kendinize ( dairenize ) topraklama çekeceksiniz . veya arıza nerede ise bulacaksınız ( toplama kablosunu aşağıya doğru takibi .) belki bir yere kadar bağlıdır , boştadır , bir daireye iki adet topraklama bağlanmıştır , vs gibi .

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri