paratoner inişinde fi 8 bakır 6 mt kısa geldi.

nikola

Üye
merhaba arkadaşlar : yıllar önce anadoluda bir siloyo radyo aktif paratoner monte ederken paratoner diregi ile alt test klemensi arasındaki iki adet 50 mm2 som bakır iletken 6 mt kısa geldi .iletkenin birinin uzunlugu 64 mt idi .kontrol ek kabul edemiyecegini ancak test klemensini 1mt yukarı diregide 1.5mt öne cekebileceğimi söyledi 3.5 mt için kablo degiştirmem bana zor geldi. ve ve çözüm buldum artık o tesisat sökülüp yerine aktif paratoner takıldı. çözümü birkaç cevaptan sonra açıklayayım siz olsanız ne yapardınız?

Paratonerin borusunun boyunu kısalttım demeyin de...

hayır paratoner borusunun boyunu kısaltmadım 3 inç 6 metre zorunluydu..

merhaba arkadaşlar : yıllar önce anadoluda bir siloyo radyo aktif paratoner monte ederken paratoner diregi ile alt test klemensi arasındaki iki adet 50 mm2 som bakır iletken 6 mt kısa geldi .iletkenin birinin uzunlugu 64 mt idi .kontrol ek kabul edemiyecegini ancak test klemensini 1mt yukarı diregide 1.5mt öne cekebileceğimi söyledi 3.5 mt için kablo degiştirmem bana zor geldi. ve ve çözüm buldum artık o tesisat sökülüp yerine aktif paratoner takıldı. çözümü birkaç cevaptan sonra açıklayayım siz olsanız ne yapardınız?

Tek bakır olarakmı 6 mt mi kısa geldi? Yoksa çift 6 mt mi kısa geldi? Tek olursa 3 mt yukarıda kalmış olur ona göre cevaplayayım. yani fikrimi söyleyeyim.

sayın kardeşim bayaadır sanayideyi yıldırıma aklım ermiyor.olağan üstü bir güç.yalnız.yıldırım şittetleri de ğişkendir gökyüzündeki artı kutup ile eksi kutuptan etken oluşturuyor bildiğim avrupa ükelerinde bu koruma devrelerine yardımcı tesisleri korumak için füze üzerine yanmaz kablo bağlayıp yıldırım yönünüdeğiştirmeye yani bir nevi saptırma yöntemi kullandıklarını biliyorum ydrm deyince ikikere düşünelim. saygılar.

Keşke o zaman ne tür bir çözüm ürettiğinizi yazsaydınız sayın @nikola ,şuan işe yarardı :)

Forum istatistikleri

Konular
128,159
Kullanıcılar
449,912
Son üye
mavilacivert11

Yeni konular

Geri