Paralel ve Seride Toplam mA ve Volt Değerleri

İndoor bitki nedir?

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
googleye elektronik şeyler diye arattır bu tarz aydınlatma ledlerinin satışını yapmaktalar. İstediğin lümen ve kelvin değerindeki ürünleri bulabilirsin.Tek Tek kendin uğraşma professionel bir ürün al arkana bakma bence

googleye elektronik şeyler diye arattır bu tarz aydınlatma ledlerinin satışını yapmaktalar. İstediğin lümen ve kelvin değerindeki ürünleri bulabilirsin.Tek Tek kendin uğraşma professionel bir ürün al arkana bakma bence

Haklısınız hocam ancak aynı bileşenleri ayrı ayrı satın alıp sadece kablo bağlantısını yapsam neredeyse %30 kâr ediyorum. İnsan kıyamıyor göz göre göre...

hem bitki yetiştirme işi akvaryum bitkilerinden farklı olmasa gerek. Ben akvaryumdaki bitkilerime kırmızı mavi beyaz ledlerden belli oranda karıştırarak bağlantısını yaptım. Güneş ışığını her ne kadar taklit edemesekte etmeye çalışıyoruz işte. Senin bitkinde kırmızı mavi beyaz karışımı bi ışığa ihtiyaç duyacak. Bunuda göz önünde bulundur sadece beyazla olmaz.

hem bitki yetiştirme işi akvaryum bitkilerinden farklı olmasa gerek. Ben akvaryumdaki bitkilerime kırmızı mavi beyaz ledlerden belli oranda karıştırarak bağlantısını yaptım. Güneş ışığını her ne kadar taklit edemesekte etmeye çalışıyoruz işte. Senin bitkinde kırmızı mavi beyaz karışımı bi ışığa ihtiyaç duyacak. Bunuda göz önünde bulundur sadece beyazla olmaz.

youtube'a "White Led vs Red/Blue Led Grow Light" yazarsanız izleyeceğiniz videoda dediğiniz kırmızı mavi dalga boyları ve beyaz ışık ile büyütülmüş 2 bitki arasındaki farklar gösterilmiş. Yaprak sağlamlığı, gövde kalınlığı, vs konularında beyaz ışık daha önde. Bildiğiniz gibi güneş ışığı beyazdır. Yalnızca gerekli dalga boylarını kullanmak portakal yemek yerine yalnızca C vitamini almaya benzer...diye düşünüyorum

Yine de beyaz ışık temelli bir aydınlatmaya 660 ve 430 dalga boyları eklenmesi muhakkak fayda sağlayacaktır ancak unutmayın ki MH ve HPS ampuller de K değerleri farklı olsa da beyaz temelli ışık verirler.

Bende sizin düşündüğünüz gibi akvaryum bitkilerimi beyaz ışıkla büyütmeye başlamıştım.Sonrasında bitkilerden istediğim verimi alamadım ve mavi ve kırmızı full spektrum ledlerden ekledim. Eklemeden sonra bitkilerimde gözle görünür farklılıklar oluşmaya başladı. Sizde beyazla başlayıp verim alırsanız öyle devam edin. Verim alamazsanızda kırmızı ve mavi ledlerden ekleme yapabilirsiniz.

Daha önceki beyaza eklediğiniz ve kırmızı-mavi dediğiniz ledler 650-670 nm Deep Red ve 430-450 nm Royal Blue şeklinde mi yoksa kırmızı ve mavi olarak satılan power ledlerden mi peki?

Alalı baya oldu ama hatırladığım kadarıyla full spektrum deep red ve royal blue diye söylemişti satıcısı. Bunlar bitki ledi diyede adlandırılıyor.
Bildiğim kadarıyla bu ledler 60 derece açıyla ışık yayılımı yapıyorlar. İsteyenler bunlara lens bağlayıp 120 dereceye çıkartabiliyor.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,903
Son üye
furoz6868

Yeni konular

Geri