Paralel hattın eşdeğer empedansı değeri? Zeş=?

ykmlbz

Üye
Zeşş.JPG

Değerli Arkadaşlar,
Özellikle üniversite bilgileri daha yeni olan arkadaşların daha iyi hatırlayacağını düşünüyorum. Enerji nakil hattının direnç ve empedans değerleri. iki hattın paralel kullanılması durumundaki Z eş değerine ihtiyacım var. Hesap yöntemini aradan yıllar geçtiği için hatırlayamadım. Hesabın nasıl yapıldığını hatırlatabilirseniz sevinirim.
İlgililere şimdiden teşekkür ederim.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Ekli dosyayı görüntüle 42480
Değerli Arkadaşlar,
Özellikle üniversite bilgileri daha yeni olan arkadaşların daha iyi hatırlayacağını düşünüyorum. Enerji nakil hattının direnç ve empedans değerleri. iki hattın paralel kullanılması durumundaki Z eş değerine ihtiyacım var. Hesap yöntemini aradan yıllar geçtiği için hatırlayamadım. Hesabın nasıl yapıldığını hatırlatabilirseniz sevinirim.
İlgililere şimdiden teşekkür ederim.
Z1//Z2 hesaplayın direnç hesaplar gibi. 1/Z1 + 1/Z2 = 1/Zes
payda daki j li ifadeden kurtulmak için pay ve paydayı j li ifadenin conjugate ile carpın.

3 + 4j ise mesela bunu 3-4j ile carpın. paydada ki j li ifadeden kurtulun.
j kare = -1 unutmayın.
(a-b) x (a+b) = a2 - b2 (a kare eksi b kare)

Son düzenleme:
1/Zeş=1/Z1+1/Z2 Z1 ve Z2 eşit olduğundan;

Zeş= Z1/2= (0,445+j1,21)/2
Zeş=0,2225+j0,605

olta verelim balık değil.

Forum istatistikleri

Konular
128,118
Kullanıcılar
449,822
Son üye
hamidettin