Parafadur- Regülatör - xxbox- UPS- Pik gerilimler.

Mnxc

Üye
Sektorde bir uzlaşı olmayan bu ürünlerin hangisi ile kurulu gücü 10 kw' düşük tesisatları, Şebeke kaynaklı arızalardan koruyabiliriz.

Upsler -
-maliyetli ve takibi gerekli
+yük tarafı izole
Regülatör üreticileri ise pik gerilimler hakkında dolaylı cümleler kuruyor. Zaten çoğu zaman işletme gerilimleri makul değerde olduğundan amaca hizmet etmiyor.
Parafadurlar, maliyetli test edilebilme imkanlari yok, takipleri zor.
xxbox evirip çevirip araştırıyorum tatmin olamıyorum. Belkide büyük bir icat ama flash TV deki ürünleri anımsatıyor.

Bu iş bu kadar zor olmamali, uygulayıp verim aldığınız yontemler varsa paylaşırmisiniz.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
50-60 yıldır kullanılan ürünler var.Leutron,
Phoenix,Simens,Schneider,Legrand ,Obo,
Citel ve şu anda hatırlıyamadığım 3 adet Fransız menşeli ürün.40 yıl önce çalıştığım holding sahibi " traşımı acemi berbere olmam gardaşım " derdi.Ben de,aynı görüşteyim.:rolleyes:

Son düzenleme:
50-60 yıldır kullanılan ürünler var.Leutron,
Phoenix,Simens,Schneider,Legrand ,Obo,
Citel ve şu anda hatırlıyamadığım 3 adet Fransız menşeli ürün.40 yıl önce çalıştığım holding sahibi " traşımı acemi berbere olmam gardaşım " derdi.Ben de,aynı görüşteyim.:rolleyes:
Bilindik markaları araştırdığımda gerilim koruma (faz koruma Rolesi) dışında ürün gamı göremiyorum. Klasik faz koruma roleleri pik dsrbelerinden koruma saylaya bilir mi ?
Genellikle toleransları da yüksek elektronik cihazlar için. 210- 235 gibi bir ürün yok örneğin .
Kontaktorle kullanılacağı için güvenli kesme suresini de iskalaya bilirler gibi. Sorunun %50 si ilk enerjilenme anında yaşandığını varsaysak, zaman rolesi ile şebekeden 60 saniye relayli olarak yükü devreye aldığımızda ilk darbelerden kurtulmuş olurmuyuz.

Başka ürünleri varsa o markaların bulamadım.

Regülatör kullanmanı tavsiye ederim kaliteli ve harmonik değerleri iyi olmalıki gerilim düşümleri veya dalgalanmalar yaşamayasın.

Röleler,pik gerilimlere karşı koruma yapmaz!
Öyle olsaydı,parafudr denen bir alet yapıl-
mazdı.
Parafadrlarin Uc ( Max volt) en fazla 440 volt gözüküyor katalok değerlerinde.

Mevcut gerilimlerimiz 440/240 bu durumda parafadr zarar gormez mi ?

50 villalık bir ticari konut projesi kendi trafosu var.
Tedaş kademe düşünede pek sıcak bakmiyor

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,965
Kullanıcılar
449,611
Son üye
ramazansanli@

Yeni konular

Geri