Paradox Esprit ilginç bir ses geliyor

Sefemen

Üye
Merhaba arkadaşlar

Paradox Esprit e55 model bir alarm sistemi var. Sistem kapalı veya açıkken sirenlerden ilginç bir ses geliyor. Sanki arabalar sağa yada sola sinyal verdikleri zaman çıkan sese benziyor. Bir türlü sesi gideremedim. Şimdiden yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkürler.

Problemin panelden olduğunu düşünmüyorum ....Hem harici hemde dahili siren kullanmışsınız yanılmıyorsam...Eğer öyleyse dahili sireni geçici olarak iptal edip tekrar dener misin...?
Eğer bu şekilde problem çözülürse....Harici sireni (bel +) dan dan çıkar pgm çıkışından tetiklettir.Tabi - tetik olarak çıkış vereceği için sirenin - tetik ile çalışır olması gerekir..Buna dikkat etmen gerekir..Saygılarımla;

Son düzenleme:
Buna benzer bi sorun benim başıma geldi.sirene gelen voltajı ölç.muhtemelen voltaj gelmiyordur.

iki seçeneğin var 1-siren akün bitik artık panelden gelen enerji aküyü toplamıyor2-sirendeki piyezo arızalı
bi tane ufak akü ayarla krokodille paralel bağla tetik ver bak bakalım ses düzeliyomu düzelmezsse yeni aküyle,sireni değiştir,yeni sirene tetik ver muhtemelen düzelir

Bende loopus12 ile aynı fikirdeyim.

Forum istatistikleri

Konular
127,967
Kullanıcılar
449,614
Son üye
Canipk

Yeni konular

Geri