paradox cep telefonu değiştirme

evrensev

Üye
Merhaba,

Ev alarmu konusunda son kullanıcıyım. Cep telefonum değiştiği için daha önce kayıtlı olan cep telefonumu değiştirmem gerekiyor ama nasıl yapılacağını bilmiyorum.

Alarm çalınca cihaz otomatik olarak önce beni sonra eşimin cep telefonunu arıyor. Benim cep telefonumu nasıl değiştirebilirim? Bir iki yerde çok açıklayıcı olmayan biri iki yazı gördüm ama hiçbir şey anlayamadım.

Alarmın modelini bilmiyorum ama kontrol panelinin fotoğrafı var ekte.

Telefon numarasını nasıl değiştiririm ve sonrasında nasıl test edebilirim?

Sn.evrensev,resimdeki keypad paradox markadır.Ama size yardımcı olabilmemiz için panelin içinde yer alan telefon arayıcının fotoğrafını çekip paylaşırsanız size yardımcı olmak mümkün olabilir.

Merhaba ;

Paradox marka 728 esprit alarm paneli cep telefonu araması için çok uygun olmayan bir alarm panelidir...Ancak aramaz da denemez,nitekim bu panele cep telefonu araması için program üzerinde baya bir değişiklik yapmak gerekir....Ben bunlara girmeden size direk cep telefonu nasıl değiştirilir onu yazayım...

enter mühendislik şifresi enter yanıp sönemeye başlar ....7 tuşuna bas 2nd ile enter karşılıklı yanıp sönmeye başlar diyelimki sizin telefon 1.sırada

04 yaz...ilk yedi haneyi gir...bekle
05 yaz sonraki haneleri gir ve 5 kez trb tuşuna bas.....

eğer numaran 2.sırada ise..

06 yaz...ilk yedi haneyi gir...bekle
07 yaz sonraki haneleri gir ve 5 kez trb tuşuna bas.....
işlem bu kadar...
başka bir yeri değiştirme sonra panel arama yapmaz....saygılarımla..olmazsa tekrar mesaj yolla en baştan bir daha bakalım...

mühendislik şifresi default olarak nedir?
Bir de ilk 7 hane dediğinizde, 0542 250 11 22 diye düşünürsek, 0542250 olacak di mi?

Tabi ...sayın ''tknsyn'' arkadaşımızın dedeği gibi ayrı bir arama modülü kullanmışsanız...bu programın gecerliliği yoktur..arama modülünün marka ve modelinin resmini göndermen lazım...iyi günler.

Fabrikasyon 728 esprit olduğuna göre 282828 dir...numara evet ilk yedi hane....sonrakiler 05 modundan sonra girilecek..

peki yukarıda söylenilen işlemi yaptıktan sonra doğru yapıp yapmadığımı anlamak için test etmenin bir yolu var mı? Yoksa alarmı mı çaldırmak gerekir test etmek için :)

İlgilerinize teşekkürler bu arada.

Programa gir trbl...bas Rica ederim...

Son düzenleme:
valla olmadı, başaramadım. hatta alarmı satan kişiyi aradım, o bişiyler yaptırdı, tamamdır dedi ama TBL yanıyor şu an, eminim yanlış yaptırdı.

Onun yaptırdığı;
mühendislik şifresini 4 haneli olarak girdirdi. (hakikaten de 4 haneden sonra bip sesi geliyor, son iki hane boşuna sanırım.)
Neyse Enter ile 2ND beraber yanıyorsa zaten programlama bölümüne başarıyla girildi demek bildiğim kadarıyla.

7 tuşuna bas, 04 yap, telefon numarasını olduğu gibi gir dedi, 5 kere TBL'ye bas dedi. Sonra ikinci telefon numarasını gir, 5 kere TBL'ye bas dedi. 3 kere clear ile çık, olmuştur dedi.
Test etmek için o Programlamaya gir 12(away)e bas dedi. denedim çıt sesi geliyor ama telefonum filan çalmadı.
Sizin dediğiniz gibi programlamaya girdim, TBL'ye bastım. Yine çıt sesi geldi, ama yine telefonum çalmadı.

Anlamadım gitti.

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri