paradox alarm paneli opax harici siren

sonerpc

Üye
merhaba arkadaşlar paradox e serisi panele opax harici sireni bağladım pır 1 bölgeye harici siren 4.bölgeye bağladım sirenin tetik ucunu bell + kısmından aldım sorunum şu alarm kurduktan sonra pır görünüyorum pır ışıgı yanıyor süre geçiyor fakat harici siren n tetik almıyor bunun sebebi ne olabilir galiba panel + tetik ile çalışıyor siren acaba - tetik ile mi çalışıyor ya da sorun ne olabilir şimdiden tşkler

Paradox e serisi paneller + tetik le çalışıyor sirenin - tetikle çalışıyor ise çalıştıramazsın araya röle koyup çalıştıman yada pgm ucunu programlayarak çalıştırabilirsin

Merhaba ,
Hangi model Opax harici siren kullandınız .. + / - tetik ile çalışan modeli de var bildiğim kadarı ile...

Merhaba , Hangi model Opax harici siren kullandınız .. + / - tetik ile çalışan modeli de var bildiğim kadarı ile...
merhaba salim abi firmanın sitesinde + ve - tetik ile çalışıyor yazıyor ama şöylede bir durum var bu sirende tetik ucu S- olduguna göre galiba siren - tetik ile çalışıyor röle atmayı bilmiyorum + bell bağladıgım için galiba tetik almıyor siren normalde - ile çalışıyor diye

Paradox e serisi paneller + tetik le çalışıyor sirenin - tetikle çalışıyor ise çalıştıramazsın araya röle koyup çalıştıman yada pgm ucunu programlayarak çalıştırabilirsin

evet ustat sirenin + oldugunu düşünerek bell + bağladım ama tetik almadı pgm bağlasam nasıl progrAMlıcam pgmyi bide röle nasıl koyulur?

Merhaba
PGM - verir ...eğer senin siren - ile çalışıyor ise PGM den alman en mantıklısı ..Ve PGM nin Programlanması gerekir.

Alarm durumunda PGM (-) eksi tetik versin ve alarm kapatıldığında PGM tetiği kessin.
Programlama Moduna girdikten sonra ...aşağıdaki işlemleri sırası ile yaparsan PGM den (-) eksi alırsın.

[220] > [02] > [04] > [99] > [ENTER] > [CLEAR] PGM aktivasyonu
[221] > [02] > [11] > [99] > [ENTER] > [CLEAR] PGM deaktivasyonu
[281] > [ 0 / 0 / 0 ] > [ENTER] > [CLEAR] PGM çıkış süresi (saniye)

Eğer senin siren + ile çalışıyorsa bir işem yapmana gerek yok ....Bel + ve - arasına 1 k direnç at..bel + dan da alarm anında + çıkışını alırsın.
Eğer senin siren - ve sen PGM yi kullanmak istemiyorsan role kullanman gerekir.

Bu işlem için ;
12 volt bir role yeterli .rolenin (-) eksi beslemesini aux (-) den (+) artı beslemesini bel + dan al.Rolenin ortak kontak ucunu tekrar aux (-) den yani roleden aux eksi ye 2 tane kablo girmiş olacaksın, normalde open ucundan ( açık ) sirenin - tetiklemesini alabilirsin...Kolay gelsin. Daha olmadı şema ile de gösterebilirim.

Son düzenleme:
Merhaba
PGM - verir ...eğer senin siren - ile çalışıyor ise PGM den alman en mantıklısı ..Ve PGM nin Programlanması gerekir.

Alarm durumunda PGM (-) eksi tetik versin ve alarm kapatıldığında PGM tetiği kessin.
Programlama Moduna girdikten sonra ...aşağıdaki işlemleri sırası ile yaparsan PGM den (-) eksi alırsın.

[220] > [02] > [04] > [99] > [ENTER] > [CLEAR] PGM aktivasyonu
[221] > [02] > [11] > [99] > [ENTER] > [CLEAR] PGM deaktivasyonu
[281] > [ 0 / 0 / 0 ] > [ENTER] > [CLEAR] PGM çıkış süresi (saniye)

Eğer senin siren + ile çalışıyorsa bir işem yapmana gerek yok ....Bel + ve - arasına 1 k direnç at..bel + dan da alarm anında + çıkışını alırsın.
Eğer senin siren - ve sen PGM yi kullanmak istemiyorsan role kullanman gerekir.

Bu işlem için ;
12 volt bir role yeterli .rolenin (-) eksi beslemesini aux (-) den (+) artı beslemesini bel + dan al.Rolenin ortak kontak ucunu tekrar aux (-) den yani roleden aux eksi ye 2 tane kablo girmiş olacaksın, normalde open ucundan ( açık ) sirenin - tetiklemesini alabilirsin...Kolay gelsin. Daha olmadı şema ile de gösterebilirim.
salim abi öncelikle çok tşk ediyorum her konuda elinden geldigince yardımcı oldugun için sorunu sayende çözdüm siren - diye pg1 bağlayıp programladım ama merak ettigim role olayı onu anlamadım atıyorum + tetik bir panele - tetik siren takıcam ben yine bell + kullanmak istiyorum role demişsin resimli anlatır mısın abi kolay gelsin

Rölenin bobin uçlarını bell - ve bell+ ya bağlarsın kontak uçlarından comm u paneldeki aux - ye rölenin no ucunu da sirenin - tetik ucuna bağladın mı alarm esnasında sireni - tetik alarak çalışır sirene - voltajı rölenin kontaklarından dolaştırarak uygularsın

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,964
Kullanıcılar
449,609
Son üye
cherrywine

Yeni konular

Geri