Paradox 728 Ultra Programlama Yardım

haltın

Üye
Merhabalar paradox 728 ultra model alarm sistemini bağladım. Programlama aşamasına geçtiğimde TBL tuşuna basıyorum kaypad de 8 nolu tuş yanıyor. Bu tuşun anlamı saatin girilmemiş olması. Alarm sisteminin kataloglarına göre saati girmeye çalışıyorum ama olmuyor. Katalog da resetleme jumper ından bahsediliyor ama kutudan boyle birşey çıkmadı bu resetleme işlemi nasıl oluyor yardımıcı olan arkadaşlara şimdiden teşekkürler

Sn.haltın ,saati girmek istiyorsan;montajcı şifresini ile programlamaya gir.Mem tuşuna bas,saati gir.Clear ile programdan çık.Reset için panelin AC ve Dc enerjisi kesilir.PGM ile Zon 1 arasına bir kablo ile köprü atılır.Panele enerjileri verilir.10sn. sonra PGM ile Z1 arasındaki köprü iptal edilir.Fabrika ayarlarına döner.

tknsyn arkadaşım verdiğin bilgiler için teşekkürler peki bu bahsedilen resetleme jumperi ne olabilir

eski modellerde kartın üzerinde bir jumper bulunur.

tknsyn arkadaşım yada başka bir arkadaş yardım ederse sevinirim. paradox 728 ultra alarm sistemini kurdum.
programlamaya geçtiğimde TBL tuşuna basınca sadece 8 nolu tuş yanıyor bunun anlamı saat ayarının yapılmamış olması
pgm ile zone 1 arası uçları tknsyn arkadaşımın dediği şekilde kısa devre yaparak sistemi resetledim
saat ayarını girmek için TBL tuşuna basıyorum sadece 8 nolu tuş yanıyor
sonra enter e basıyorum
kullanıcı şifremi giriyorum
mem tuşuna bastığımda da 3 nolu tuş yanıyor
saat i girmek için herhangi bir rakam tuşuna bastığımda sistem başa dönüyor (hataları görmek için TBL ye basmadan önceki konumuna)

Sn.haltın ,kullanıcı şifresi ile olmuyor.Montajcı şifresi ile girmelisin.282828

selam arkadaşlar paradox 728 panelde tbl de 1 ve 8 yanıyor ne yapmalıyım akü kablosunu taktığımda siren çalıyor

selamlar arkadaslar 728 ultra var bendede sökerken dikkat etmedim sonra takamadım tekrar baglantısını bilen varsa tarıf yada resim gonderebilirmi [email protected] mailim yaardımlarınız ıcın sımdıden tesekurler bu arada sadece 3 pır takacam birde bas belası dısarı takılan siren var tabiki iyi calısmalar cumleten ..

Sn.adses,kablolama şemasının fotoğrafını ekledim.Umarım faydalanırsınız.

Ekli dosyalar

• 728 ult.JPG
    728 ult.JPG
    92.8 KB · Görüntüleme: 541

Forum istatistikleri

Konular
128,151
Kullanıcılar
449,894
Son üye
Mehmet Denizz

Yeni konular