Paradox 728 ult harici srende akü ?

serquat

Üye
Paradox 728 ult alarm sistemine sahibim arızası bayram tatiline denk gelince kendim ilgilenmek zorunda kaldım

Arefe günü eve gelince alarm ışıklarının tamamen kapandığını fark ettim devre dışı kalmıştı.

Biraz deneme yanılmayla panelin içindeki akünün bittiğini fark ettim.(alarm 6 yıl önce kuruldu)
Yeni akü alıp taktım fakat aklıma takıldı dışardaki srende de akü olup olmadığı geldi ?

o sirenin içinde de bir akü varmıdır ?
varsa çalışıp çalışmasığını nasıl konrol ederim ,
çalışmıyorsa nasıl aküsünü değiştirebilirim ?

Sirende akü yoktur zaten ikili kablo gider. Çalışmasını nasıl test ederim sormuşsunuz kapı pencerede sensör varsa alarm devrede iken bunları oynatın hırsız gibi veya hareket sensörü varsa devreye daha çabuk girmesi gerekir, malum siz içerde dolaşacaksınız.

Dış siren de akü olmalı, 6 yıl savesa nın alarmını kullandık, dış siren ve iç kontrol ünitesinde ayrı ayrı akü vardı, akü olmaması düşünülemez, aksi halde dış siren in kablosu kesilirse alarm ın bir anlamı kalmaz.

device_name Cihazımdan your_app_name ile gönderildi

sequat by lent sirende akü yok demiştir fakat 728 ult panellerde bağlanan sirenlerin yüzde 80-90 da ya akü yada şarzlı pil vardır.
bunu analamanın en kolay yolu sirenden gelen kablolardaki + ve - uçları panelden iç aküye giden kabloya bağlanarak dış akü beslenir.
eyer böyle bir bağlantınız var ise dış tada akü yada şarzlı pil bulunmaktadır, alarm panelleri için benim tavsiyem 2 yıda bir akülerini yeni
aküyle değiştirmektir.

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,841
Son üye
nazoyata

Yeni konular

Geri