paradox 728 siren hatası

syn

Üye
paradox 728 alarm sistemim var .panelde 4 nolu tuş yanmaya başladı .kılavuza baktım siren bağlantı hatası yazıyor.
dış sireni açtım ,yanda açma kapama mandalı var,mandalı basınca kontrol panelindeki 4 nolu ışık sönüyor ve sistem eskisi gibi çalışıyor.
Mandalı bantla kapalı hale getirdim sorun görünmüyor. acaba sistemde farklı sorunlara neden olur mu?,Bulduğum çözüm sağlıklı mı ?Yardımcı olurmusunuz.?

Sn.Syn,BELL çıkışına 1 K direnç bağlı olması gerekiyor.Demekki sizin sistemde siren tamperi üzerinden 1 K direnç atmışlar.Bir problem olmaz.Ama bağlantı standart değil gibi

o mandal sabotaj mandalı ve siz onu 4 nolu zona baglamışsınız muhtemeen kapak oturmamış ve zon açık göstermş o bantı söküp mandalın altındaki sacı biraz açın ve kapagı kapatın yoksa biri sireni açıp devre dışı bırakır ve siren ötmez

- - - Updated - - -

mrb sp 4000 ne baglı pcs250 gsm modülü var ve paneli izleme merkezine baglamam aynı zamanda iki telefon numarasınada acılış kapanış alarm mesjları attırmam gerekiyor amaprogramlayamadım yardımcı olurmusunuz

Merhaba,

Benim de siren ile ilgili bir sorunum var. Normalde TBL, MEM tuşlarına bastığımda 4 nolu zone ile ilgili bir durum yok ;fakat cihaz off konumunda iken 4 nolu zone ışığı sabit bir şekilde sürekli yanıyor. Devre kutusundan baktığımda bu zone sirene gitmektedir. Mesajdaki adımları izleyip siren kapağını açtım. Mandalı elimde bastırdım; fakat 4 nolu son ışığında herhangi bir tepki olmadı. mandalı açtım/ bastırdım bir değişiklik olmadı. Sonra mandalın baskı yiyeceği sekilde siren kapağını kapatıp tekrar vidaladım. Halen zone 4 açık görünüyor...

Daha önce böyle bir problemim yoktu, ne zaman yangin dedektörü ötmeye basladı ve ben sireni bir türlü susturamadım sonrasında 3 ve 4 nolu zone lar yanar oldu. Yangin dedektörünü temizleyip yerine koydum 3 nolu zone söndü.. fakat 4 nolu zone halen açık görünüyor.

Lütfen fikri olanlar destek olabilir mi ?

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,171
Kullanıcılar
449,935
Son üye
mehmetenessunger

Yeni konular

Geri