PARADOKS Alarm Sistemi Aküsü Nasıl Değiştirilir?

Merhabalar, servisin 200 TL istediği sistem aküsünü ben nasıl değiştirebilirim. Direk söksem siren çalar diye düşünüyorum. Montaj kodunu biliyorum. Önce sireni kapatmam mı gerekir? Bir de akü bağlantılarını yaparken nasıl bir durum bekler beni? Yardımcı olabilirseniz sevinirim. Teşekkürler.

Hocam alarm kapalı iken sökerseniz alarm sistemi sabotaj olarak algılayıp ötecektir. Alarm açık iken rahatça sökebilirsiniz. Zaten iki kutubu var. Kırmızı olanı (+) kutubu siyah olanı (-) kutubu'dur. Yeni takacağınız aküde aynı renklerde kablolar var. Eski akü'den kabloların ikisini çıkarıp yeni aküye takabilirsiniz. Böylelikle aküyü değişirmiş olursunuz. Hani programlamaya girmenize gerek yok.

Hocam alarm kapalı iken sökerseniz alarm sistemi sabotaj olarak algılayıp ötecektir. Alarm açık iken rahatça sökebilirsiniz. Zaten iki kutubu var. Kırmızı olanı (+) kutubu siyah olanı (-) kutubu'dur. Yeni takacağınız aküde aynı renklerde kablolar var. Eski akü'den kabloların ikisini çıkarıp yeni aküye takabilirsiniz. Böylelikle aküyü değişirmiş olursunuz. Hani programlamaya girmenize gerek yok.
Elektriği kesmemize gerek var mıdır?

Elektriği kesip aküyü çıkarırsanız zaten panelde ki tarih saat'de sıfırlanmış olur. Elektriği kesmenize gerek yok. Akü'ye takılı olan kabloları çıkarıp yeni aküye taktığınızda bir problem oluşmadan değiştirmiş olacaksınız inşallah.

Aküyü normal olarak kutup kablolarını söküp takabilirsiniz programa girmenize gerek yoktur. sadece kısa süreliğine batarya arızası verir o da akü takıldığında otomatikman kaybolur

Aküyü normal olarak kutup kablolarını söküp takabilirsiniz programa girmenize gerek yoktur. sadece kısa süreliğine batarya arızası verir o da akü takıldığında otomatikman kaybolur
Merhaba bi sorum olacaktı evimde 1616 panel kurulu dsc evi tasiyacagim paneli nasil sökmem gerekir bir sirasi varmi acaba yardimci olursaniz sevinirim