Para sayma sensörü

karaal

Üye
tubitak ın sitesindeki kendimiz yapalım bölümündeki dijital kumbara projesini yapmayı düşünüyoruz.Ama biz her para için ayrı bir sensör değilde tek sensörle yapıp o sensörün parayı tanımasını istiyoruz.İşte o sensörü bulamıyoruz.

.:TÜBİTAK Bilim ve Teknik Dergisi:.

http://www.biltek.tubitak.gov.tr/gelisim/elektronik/dosyalar/22/icyapisi.jpg

fotoğraftaki sensörler yerine tek sensör istiyoruz.Yardımcı olursanız seviniriz.

Son düzenleme:
bana sensörün modeli nerede bulabiliceğim lazım yardım için teşekkürler

yokmu yardımcı olabilecek ?

resimdeki sensörler zaten madeni para için üretilmiş bir sensör değil. bunlar cny70 ir reflex sensör. o deliklerden para yerine başka cisimler attığınızdada para atılmış gibi algılar.

her madeni paranın manyetik permabilitesi farklıdır. siz google da magnetic permabilitiy sensor diye arattırın. yeni 1tl de sensörden 1v 50 kuruşta 2v alınacak gibi düşünün.

ekistra.com Elektrik, Otomasyon ve Otomatik Kontrol Malzemeleri, Hvac, Sensr, Scaklk Sensr, Basn Sensr, Nem Sensr, CO Sensr, , CO2 Sensr, Frekans Konvertr, Donma Termostat, Hastane Otomasyonu, Otel Otomasyonu, Otomatik Kontrol, eitli rnler, Kiosk Sar

bu verdiğiniz linkteki mekanizma benim hem bütçeme hemde devreme uygun değil benim aradığım o 6 adet cny70 sensörün yerine tek sensör işte sorun o sensör ama yardımınız için teşekkrüler.

zaman gecmis konu
ancak bende ariyorum
bakalim neler bulacagiz

YqS2s20.gif

Egypt Senin paylaştığın gifteki paralar ölçülerine göre ayrılıyor :)

Forum istatistikleri

Konular
128,118
Kullanıcılar
449,822
Son üye
hamidettin

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri