Parça sayımı için optik mi, kapasitif mi?

hokkabaz

Üye
Konveyörden geçen parçaları saymak istiyorum, malzeme PE plastik beyaz, yeşil, mavi renklerde olabilir, konveyör hızı 0.1 metre/saniye. Kapasitif yada cisimden yansımalı optik sensör düşünüyorum hangisini önerirsiniz.
Sensörün kablolu yada soketli olmasının ne gibi avantaj ve dezavantajları var.
Uygun fiyatlı kolay teminedilebilecek bir marka önerirmisiniz.

böyle bir sisteme önerebileceğim en iyi ve sorunsuz çalışacak sensör sick marka optik sensördür soketli olması sensör arızalarında hız kaybetmemek için daha iyi olacaktır sick sensörleri belki her yerde bulunmayabilir ama sorunsuz ve çok kalitelidir yada telemecaniq alınabilir ben bu markalar dışında pek sensör kullanmadım sorunsuz çalışırlar

optik sensör kullanabilirsiniz sick veya omron kullanmanızı tavsiye ederim

sick ve keyence optik sensör öneririm.

Ortamda toz yok ise optik sensör kullanılabilir.soketli herzaman iyidir, bağlantı ile ilgili sorun yaşamazsınız. arkadaşların söylediği markalara ek olarak
pepperl&fucs, ve IFM marka sensörleri de incelemeni tavsiye ederim.

Entek Otomasyonun Keyence marka sensörlerle bahsettiğin uygulamaya benzer yapılmış birçok uygulama var. Bence konveyörde ürünü saymak istiyorsan karşılıklı bir sensör daha güvenli olacak gibi görünüyor. Firma sana her türlü desteği sağlayacaktır. Gelip yerinde sensör seçimi yapma seçeneğinde olacaktır. Bu arada konnektörlü kullanmanın amacıda kopma veya sensörün bozlması durumunda zamn kazanmak için. ENTEK OTOMASYON

çalışılan yerin zorluk derecesi soketmi yoksa kablomu sorusunn cevabı için çok önemlidir.bizim fabr. kesinlikle soketli kullnamayız ama çok leziz bir ortam vardır sensörün çalıştığı yerde, soket çok iyi olur. arkadaşların bahsettiği sensörler
iyi sensörlerdir. reflektörlü olursa daha iyi olur...montajında yerden yüklekliği felan prosese göre doğru seçmelisin.

sick sensörler kesinlikle hatasız çalışırlar ve sana tavsiyem cisimden yansımalı sensör kullanman okadar yavaş bir konveyörde bütün sensörler hatasız çalışabilir ama en saglamı sick dir her zaman.

böyle bir konveyöre benzer bir konveyörde bizde var biz kapasitif sensörlede sorun yaşamadık fakat cisimden yansımalı da kullanılabilir.fiyat olarak farkı hiç araştırmadım fakat kapasitif daha uygundur diye düşünüyorum.

Forum istatistikleri

Konular
128,108
Kullanıcılar
449,808
Son üye
Baharnev

Yeni konular

Geri