pano temizlik

tokotoyu

Üye
slm arkadaşlar 6,6kwlık enerji panolarını temizlik konusunda enerji varken nasıl yapılır ; elektrik carpmasını engelliyormuşspreyler varmış bukonu da masrka olmak uzere detaylı bilgisi olan varsa bizimle nbu konuyu paylaşirsa sevinirim saygılarımla

yapmak istediğinizi biraz daha açarmısınız.nasıl bir temizlik?

CERTIFIED firması ile temas kurabilirsiniz.TLF: 0212.2350446-0212.2975357

Slm arkadasım piyasada bir suru pano temizlik ürünleri satan markalar var fakat certified firmasının safsol temizlik darathane yalıtım dylex elektronik ürünlerde temizlik en iyisi ve güvenlisidir

saygıdeğer arkadasım ve meslektasım haydar001 dediğin gibi 6.6kv demek istedim klavyenin azizliğimi desem yoksa aceleden mi desem yanliş ayzdim nazik ve kibar uyarınız ve detayli bilgi için siz ve diğer arkadaslarıma tşk ederim
sayın elek konuyu biraz daha acmamı istemişsiniz ;calıstıyım sirkette pano bakımları sırasında gerek 6.6kv gerek 380v luk panoların 6aylık Bakım ve temizlik sırasında bana kuru bezle deyil nemli bezle temizlik yapmamı emrettiler ben iş guvenliği acısından nemli bezle yapılamayacagın dememe ragmen ikna olmadılar bende kendilerini ikna edecek çözüm yollarını bulmamı istediler siz saygıdeğer meslektaşlarıma belirtmeliyimki meslekte yeniyim gerek benim gerekse başkasının hayatını tehlikeye sokacak bir yanliş yapmamak için siz saygıdeğer meslektaşlarımın bu konuda bana yardımcı olmasın istedim umarım bu acıklamalarım yeterli olmuştur
saygılarımla

Güzel kardeşim,
Bez ile hiç yapmadık biz bu bakımları. Yapılamazda.
Kullanılacak olan malzeme solvent olduğundan gaz maskesi kullanmadan uygulama yapılması cildine, beynine, ciğerine ve gözlerine zarar verecektir.
Gerekli güvenlik önlemlerini aldıktan sonra solvent uygulaması pompa ile yapılır.
Ardından güçlü hava tatbik edilir.
Son olarakta koruyucu uygulaması yine pompa ile yapılır.
Eldiven, gaz maskesi gibi güvenlik önlemlerini almazsan kısa süre içinde kafan güzel olmaya başlar, muhatap olduğun temizlik mekanı bir AG ya da OG mekanı ise vay haline.
Kimyasalın değdiği yerlerde bir süre sonra kabarmalar ve anlamsız kıllar meydana gelir.
Dikkat etmeni önerir, Ankara ya da İstanbulda isen uygulama esnasında görmeni sağlayabilirim.

adem arkadaşıma katılıyorum. panoların dış temizliini nemli bez ile yapabilirsin burada sorun yok. ama pano içini nemli bez ile sil demek üstelikte enerji varken gerçekten tam bir saçmalık. o bahselilen spreylerle falan da olmaz olursa bile çok dikkatli davranman gerekiyor. çünkü sen spreyi sıktıktan sonra akacak tozlu sıvı alt taraftaki elemanlara zarar verecektir. bu işler için pratik taşınabilen vakum makinaları var bunu omuzuna asıyorsun ve pano içindeki bütün tozları alıyorsun ama tekrar söylüyorum enerji var iken bakım yapılmaz. eğer ısrar ederse yapmamakta direnebilirsin. çünkü iş kanununa göre verilen iş eğerki işçinin sağlığını veya hayatını tehlikeye atıyorsa işçi bu işi yapmamakta haklıdır.

spreylerle kimyasallarla uğraşma bence kuvvetli emiş süpürgelerle enerjiyide kestikten sonra rahatça ve aralara girmiş tozları bile salırsın

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,835
Son üye
gk_gk

Yeni konular

Geri