PANO TASARIM

Hepinize merhaba ben elektrik elektronik mühendisliğinden yeni mezun oldum. AG dağıtım panoları veya kompanzasyon panolarının baştan sona yapımını,kablolamasini anlatan kitaplar varmi veya önerebileceğiniz başka yöntemler. MEGEP kaynaklarına baktim ama pek de iş anlatmıyor tanıtım yapar gibi anlatilmis

sami inci

Profesyonel Üye
Tatbikat daha önemli bu konuda.Belge sahi-
bi bir firmada çalışma / izleme gibi bir fırsat
yaratabilirseniz,gayenize daha çabuk ulaşa-
bilirsiniz.

Konu Sah
M
Hocam zaten 1 2 hafta sonra bu alanda işe gireceğim. Orda illaki öğrenirim ama en azindan başlamadan bir şeyler öğrenmek istiyorum

sami inci

Profesyonel Üye
Hocam zaten 1 2 hafta sonra bu alanda işe gireceğim. Orda illaki öğrenirim ama en azindan başlamadan bir şeyler öğrenmek istiyorum

Bu süreyi,elektrik şalt malzemelerini tanımak
ve proje okumayı öğrenmekle değerlendirebi-
lirsiniz.

synnadali

Üye
Hepinize merhaba ben elektrik elektronik mühendisliğinden yeni mezun oldum. AG dağıtım panoları veya kompanzasyon panolarının baştan sona yapımını,kablolamasini anlatan kitaplar varmi veya önerebileceğiniz başka yöntemler. MEGEP kaynaklarına baktim ama pek de iş anlatmıyor tanıtım yapar gibi anlatilmis
Merhaba,
Konu geniş bir kavram.Şöyleki, her panonun veya üreticinin kendine has ürün konfigürasyonları vardır.Bu özellikler tip testleri,modülasyon vb...gibi.Pano sacdan ibaret olmakla beraber donatısı şalt malzemedir.100A den 6300A kadar dağıtım panosu oluşturabilirsiniz.Bunu yaparken de müşteri istekleri önem arz eder.İlgili panonun kısa devesi ,Ip koruma sınıfı,formlaması gibi kriterler vardır.
Burada size düşen ,yukarıda bahsettiğim konuları yerli kaynaklardan bulamadıysanız yabancı sitelerden araştırabilirsiniz.Bu işleri öğrenmek ürün bilgisi ve detaylı tecrübe gerektirecektir.Zaman (kaliteli) öğrenme isteği olduktan sonra insana ölene kadar herşeyi öğretiyor.Saygılar kardeşim.

Sponsor Bağlantı

Forum istatistikleri

Konular
110,951
Kullanıcılar
409,219
Son üye
hayatenerji

Yeni konular