PANO TASARIM

Hepinize merhaba ben elektrik elektronik mühendisliğinden yeni mezun oldum. AG dağıtım panoları veya kompanzasyon panolarının baştan sona yapımını,kablolamasini anlatan kitaplar varmi veya önerebileceğiniz başka yöntemler. MEGEP kaynaklarına baktim ama pek de iş anlatmıyor tanıtım yapar gibi anlatilmis

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Hocam zaten 1 2 hafta sonra bu alanda işe gireceğim. Orda illaki öğrenirim ama en azindan başlamadan bir şeyler öğrenmek istiyorum

Ekli dosyalar

• AG Kompanzasyon Panosu Tasarım ve Üretim Kılavuzu.pdf
    8.9 MB · Görüntüleme: 74
Hepinize merhaba ben elektrik elektronik mühendisliğinden yeni mezun oldum. AG dağıtım panoları veya kompanzasyon panolarının baştan sona yapımını,kablolamasini anlatan kitaplar varmi veya önerebileceğiniz başka yöntemler. MEGEP kaynaklarına baktim ama pek de iş anlatmıyor tanıtım yapar gibi anlatilmis
Merhaba,
Konu geniş bir kavram.Şöyleki, her panonun veya üreticinin kendine has ürün konfigürasyonları vardır.Bu özellikler tip testleri,modülasyon vb...gibi.Pano sacdan ibaret olmakla beraber donatısı şalt malzemedir.100A den 6300A kadar dağıtım panosu oluşturabilirsiniz.Bunu yaparken de müşteri istekleri önem arz eder.İlgili panonun kısa devesi ,Ip koruma sınıfı,formlaması gibi kriterler vardır.
Burada size düşen ,yukarıda bahsettiğim konuları yerli kaynaklardan bulamadıysanız yabancı sitelerden araştırabilirsiniz.Bu işleri öğrenmek ürün bilgisi ve detaylı tecrübe gerektirecektir.Zaman (kaliteli) öğrenme isteği olduktan sonra insana ölene kadar herşeyi öğretiyor.Saygılar kardeşim.

Forum istatistikleri

Konular
127,954
Kullanıcılar
449,604
Son üye
baba pero

Yeni konular

Geri