Pano kablo trafiği?

Merhaba,

Aşağıya fotoğrafını ekledim. Makinenin bu kablo trafiğinden nasıl kurtulabilirim? Yani bunları daha derli toplu hale getirmek istiyorum. Bunun için tavsiye edeceğiniz kablo ya da soket markası var mıdır?

Teşekkürler.

Ekli dosyalar

• IMG_8007.JPG
    IMG_8007.JPG
    358.7 KB · Görüntüleme: 68
Kabloda pay olması iyidir.Makina yeri değişir ,pano yeri değişir.O kabloya ihtiyac olur.
Pano altındaki baza fazla kabloları saklamak için vardır.
Kabloları bazaya girin fazlasını bazada düzgünce yatırın.Gereken kadarını geri çıkıp soketlere takın.

Bir diğer konu da resimde panoya gelen kablolara ait bir kablo kanalı göremiyorum.Kabloları kanal ile getirseniz zaten fazlasını kanalda bırakır,kapak kapanınca da görünümü güzel hala getirebilirsiniz.

makara

Kabloda pay olması iyidir.Makina yeri değişir ,pano yeri değişir.O kabloya ihtiyac olur.
Pano altındaki baza fazla kabloları saklamak için vardır.
Kabloları bazaya girin fazlasını bazada düzgünce yatırın.Gereken kadarını geri çıkıp soketlere takın.

Bir diğer konu da resimde panoya gelen kablolara ait bir kablo kanalı göremiyorum.Kabloları kanal ile getirseniz zaten fazlasını kanalda bırakır,kapak kapanınca da görünümü güzel hala getirebilirsiniz.
Merhaba hocam,

Burada fazla kısım panodan sonra. Yani pano içinde bir sıkıntı yok, içeride gayet iyi montajlılar ve dişi soketlere gidiyorlar. Sıkıntı panodan sonra başlıyor. 24 pin soketlerle taşıdık kabloları, acaba daha komplike uygulamalar için ergonomik soketler var mıdır?

Spirallerin geldiği noktada kablo kanalı var hocam, oradan dağılıyor. Ama işte spirilllar kabloları çok şişirdiği için kanalın içine toparlama şansım yok.

Teşekkürler.

Bazı panoların en sağ ya da en solunda sadece kabloların soketlerinin girdiği bölme/göz oluyor.

30-40 cm genişliğinde ve derinliğinde, 180-200 cm yüksekliğinde dikey bir pano yapsak ve bu panoyu soket bağlantı noktasına bitiştirsek, kabloyu bu panonun içerisinde yukarı aşağı sarsak ve sonra panodan uygun noktadan deliklerle çıkış yapsak, nasıl olur?

30-40 cm genişliğinde ve derinliğinde, 180-200 cm yüksekliğinde dikey bir pano yapsak ve bu panoyu soket bağlantı noktasına bitiştirsek, kabloyu bu panonun içerisinde yukarı aşağı sarsak ve sonra panodan uygun noktadan deliklerle çıkış yapsak, nasıl olur?
Soketlerin üzerinde tarif ettiğinize yakın bir kabin yaptırdık aslında. Soketler kapalı kabinin altında kalıyor deliklerden göndermek yerine kabinin altından göndereceğiz. Alttan gelen bu spiralleri daha derli toplu yapabilir miyiz acaba? Teknik olarak ne kadar sağlıklı olsa da bu kadar sprialin yerden bu şekilde gitmesi ergonomik olmuyor.

Teşekkürler.

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri