pano boyut belirleme

hhhhhyavuz

Üye
panoların hangi boyutta olacağını nasıl bulmam gerekiyor , yardımcı olurusunuz teşekkür ederim . 0,50 m2 - 0,30 m2 - dikili tip

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
kullanacağın malzemeye bağlı mesela ben şu malzemesi olan bir buhar kazanı panosu sipariş edeceğim ölçü ne olmalı

3 ad emko 4420
2 ad 3x40 otomat
2 ad mkş
3 ad 1x10 otomat
1 ad ssr
2 ad 14 pin role
kablo kanalı 0-1 mandallı pako vs

40x50x15 cm olmalı benim panom

örnek:daha gelişmiş bir pano düşünelim iskoç tip buhar kazanı ekonomizer var kondens tankı var degazör var

malzemeler

otomatlar,hız sürücü,plc,10 ad role,mkş,kontaktör,ray klemensler vs

160x100x30 dolap tipi tek kapaklı pano olmalı

son örnek 400 kwa dt ve kompanzasyon olacak diyelim malzeme listesini oluştur elinde varsa sırala veya hayal kur vs

180x170x40 3 kapaklı kaideli v.s ölçüler tamamen senin dizaynına bağlı veya ponucuna söyle o ayarlar

proje kapsamındada yapabilirsin proje yok ise tamamen tecrübe ve insiyatif

hani birazda tecrübe ister pano kuracağın mekanın gelecekte daha ne kadar cihaz ve makine konulacağınıda göz önünde bulundurarak ama her ne yaparsan yap pano dolduktan sonra %30 boş yerin kalsın panoyu geniş tut

bir döküm atölyesi müşterim 100x80x30 pano ile işletmesini çalıştırıyordu pano eskidiğinden yeniledik güç arttırımına gitti
eski panoyu söktüm 160x150x40 pano yaptırdım %35 boş kaldı 2 sene sonra boş alan %5 düştü yani doldu daha fazlaa dolduramaz çünki fabrikada yer kalmadı

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,838
Son üye
sarioglu_55

Yeni konular

Geri