pano öneri

sheware

Üye
yapmaya çalıştığım sistem, swiç basılı iken motor çalışacak, swiç bırakınca ayarlanan süre sonunda duracak. ampermetre sinyal verince motor ters yöne ayarlanan süre kadar çalışacak sonra duracak swiç basılı ise düz dönmeye devam edecek. ben bi sistem yaptım ama sağlıklımı veya daha az malzeme ile yapılırmı bi kontrol ederseniz sevinirim. motor 0.18 kw trifaze

Ekli dosyalar

• panodeneme.esc
    41.2 KB · Görüntüleme: 5
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Sistem hakkında önerisi olan yokmu arkadaşlar imalatına başlayacağım bu sistemin. 50 adet pano yapacağım önerisi olan varsa rica ediyorum.

Daha once bu konu hakkında sayfa acmısın nıye 2.cı bırsayfaya aynı seylerı yazıyorsunkı .oradan devam edebilirsin çizdik verdik oraya niye herkesi tekraradan uğraştırıyorsun anlamadım.

Sayın kadir1978 o başka panoydu bu başka pano
Selam arkadaşlar. yeni yapacağımız bir iş için yardıma ihtiyacım var.
Elimizde 0,75 KW 3 faz asenkron motor var. motor iki yönde çalışacak starta basınca swiçe değene kadar sağa çalışacak swiçe değdikten sonra sola dönmeye başlayacak. ikinci swiçe değince duracak. birde ampermetremiz var. motor zorlandığında sağa gidiyosa sola 5 saniye, sola gidiyosa saga 5 saniye gidip geri devam edecek. buraya kar yapabiliyorum sorun burdan sonra. motor aynı yerde 3 sefer zorlanırsa sistem duracak ve siren çalacak. birde durduktan sonra tekrar starta bastığımızda eğer motor sol dönüşü tamamlamadan durmuşsa soldan başlayacak. sağ dönüşü tamamlamamışsa sağdan. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
bu ise
yapmaya çalıştığım sistem, swiç basılı iken motor çalışacak, swiç bırakınca ayarlanan süre sonunda duracak. ampermetre sinyal verince motor ters yöne ayarlanan süre kadar çalışacak sonra duracak swiç basılı ise düz dönmeye devam edecek. ben bi sistem yaptım ama sağlıklımı veya daha az malzeme ile yapılırmı bi kontrol ederseniz sevinirim. motor 0.18 kw trifaze
diğer panodaki yardımından dolayı çok teşekkür ederim. o pano şu anda askıda plc öğrenmeye çalışıyorum bu panoda plc yok çizimi incelediysen.

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Geri