panel ve invertör sayısı

Merhaba üniversite tasarım projem için bir sorum olacak yardımcı olabilirseniz sevinirim

6mw gücünde güneş enerji santrali tasarımı yapacağım bunun için kullanacağım invertör ve panel marka ve modellerini vereceğim gerekli panel ve invertör hesabını nasıl yapıyorum bunu bilmiyorum

panel:SOLAR FRONTİER 170W
invertör: POWER ONE marka 27,6 kWe

bunun için gerekli bir formül var mı invertör 8 girişli

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
inverter kac V girisli 8 girisli derken pek aciklayici degil. Tasarim icin central inverter de dusunebilirsin

Hocam merhabalar eğer gerçekci bir tasarım yapmak istiyorsan en kısa sürede yapman gereken şeyler arasında;
6MW güç için kaç adet panel?
kaç adet invertör? ve bunların birbirleri arasında uyum yani yükleme yüzdeleri vb. gibi tasarımını somutlaman gerekiyor. İnternette detaylı araştırma yaptığında invertör ve panel uyumu hesabını bulabilirsin. Böyle bir konudan tasarım yapacağına göre danışman hocanı da zorlamanı tavsiye ederim.

Neden 6 MW? Ben senin yerinde olsam lisansız 1 MW GES projesi tasarlamaya çalışırım.

Hocam merhabalar eğer gerçekci bir tasarım yapmak istiyorsan en kısa sürede yapman gereken şeyler arasında;
6MW güç için kaç adet panel?
kaç adet invertör? ve bunların birbirleri arasında uyum yani yükleme yüzdeleri vb. gibi tasarımını somutlaman gerekiyor. İnternette detaylı araştırma yaptığında invertör ve panel uyumu hesabını bulabilirsin. Böyle bir konudan tasarım yapacağına göre danışman hocanı da zorlamanı tavsiye ederim.

Neden 6 MW? Ben senin yerinde olsam lisansız 1 MW GES projesi tasarlamaya çalışırım.
Eyvallah kardesim hallettim projeyi tek hat şeması kaldı bitince buraya yükleyeceğim

furkanözenli projeyi yükleyebilirmisiniz.Güneş panellerini seri mi paralel mi yoksa hem seri hem paralel mi bağladın?Diziyi kaç panelden oluşturdun?

Forum istatistikleri

Konular
128,159
Kullanıcılar
449,917
Son üye
kasva1965

Yeni konular

Geri