panasonc plc upload sorunu

nonstop

Üye
Programı upload ettiğimde program eksik network ile pc ye alıyorum .Bunun sebebi nedir arkadaslar!

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Merhaba

Hangi editörü kullandığınızı belirtebilir misiniz?

Network ün olmadığı yerde okunamadığına dair bir uyarı alıyor musunuz?

fpwinpro kullanıyorum,hata mesajı alıyorum.diğer networklerde eksik buloklar gösteriyor,plc fpx c60 yoksa, yazılımla mı alakalı.

Merhaba

Bahsettiğiniz sorunun yazılımdan kaynaklanabileceğini düşünüyorum.

Plc programını FPWINGR ile de çekmeyi deneyiniz.

Hatanın sebebi plcden veya yazılımdan değildir. Genelde 6100 ve 6200 serisi hatalar dönerse (yani tanımsız aralık) o plc nin içindeki hata kodu durumunun kaldırılmadığındandır. Genelde "imposible draw data" diye abidik gubidik hata verir. Bunu gidermek için system ve programınızda adresleme veya dataları gözden geçirin. Muhtemelen yaptığınız bir adresleme hatasıdır.

arkadaslar ilginize teşekkürler,zaman zaman yazabiliyorum,kusura bakmayın,ama main programda sabrotın yok gözüküyor,fpwingr ile denedim hic baglanamadım.Sabrotın anladım kadarı ile servo motor sürücü ile alakalı ,o yüzden upload ta sorun yaşıyor olabilirmiyim.

Merhaba

Programı çekemeseniz dahi FPWINGR ile bağlanmanız gerekirdi.(Bu konu üzerine gidin ve sebebini bulun)

FPWINPRO da sabrotin adı altında bir sekme bulunmamaktadır.Neyi kastettiğinizi anlayamadım.

Eğer POU altındaki fonksiyon bloklarını veya alt programları kastediyor isen Servo motor sürücü programı çalışan bir programın parçası ise yine sorun yaratmamalı.

Sabrotin derken POU daki alt programlardan bahsediyordum.Yanlış anlattım arkadaslar kusura bakmayın.

PLC ye program yüklerken Project/ Save as/Project on PLC kısmından bu işlemi yapınız.

Daha sonra tekrar upload ediniz. Çektiğiniz program yüklediğiniz ile birebir aynısı olmalıdır.

İyi çalışmalar

Forum istatistikleri

Konular
128,123
Kullanıcılar
449,829
Son üye
mehmetoner

Yeni konular

Geri