Pako şalter ile aydınlatma

miromir

Üye
Merhaba arkadaşlar. Pako şalter ile aydınlatma aç kapa yapmak istiyorum . Fakat toplam 5 hattım var. Bunu yapmak nasıl mümkün?

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
5 hattı aynı anda mı ac kapa yapacaksın ? Evetse 5 hattın toplam akımını bulduğun akımın 1.5-2katı kadar akım kapasitesi olan 0-1 ( aç-kapa ) tek/cift kontaklı pako şalter size yeterli olabilir.

5 hattı aynı anda mı ac kapa yapacaksın ? Evetse 5 hattın toplam akımını bulduğun akımın 1.5-2katı kadar akım kapasitesi olan 0-1 ( aç-kapa ) tek/cift kontaklı pako şalter size yeterli olabilir.
Hayır öyle değil, her hat başka bölge için.
Mesela, şalter 1 konumunda bölge 1 yansın, 2de bölge 2 ve.s . Hem de konum değişirken diğeri kapanmasın tabii ki. Varmı böyle yöntem?

1612608281796.png
Aradığınız şuna benzer ancak her kademede bir grup yanar. Cata nın 6 yada 8 kanallı uzaktan kumandaları tam aradığınız işlemi yapabilir. İnceleyiniz, kolaylıklar..
@elek üstadımın yazdığı gibi elektrik panosuna 5 ayrı W otomatik sigorta koyun.

Hayır öyle değil, her hat başka bölge için.
Mesela, şalter 1 konumunda bölge 1 yansın, 2de bölge 2 ve.s . Hem de konum değişirken diğeri kapanmasın tabii ki. Varmı böyle yöntem?
bahsettiğiniz gibi bir pako şalter duymadım her hatta ayrı bir 1-0 pako şalter bağlayabilirsiniz diyelim ki böyle bir şalter var bu sefer de 1-0 pako şalter 10 tl ise bu şalter 100 tl olacaktır en az

Kontaktör kullanın her aydınlatma devresi için(uygun amperde) ,hatta uygun kumanda devresiyle pako şalterle de kullanabilirsin , kolay gelsin.

Pako olması şart mıdır? Aydınlatma gruplarındaki tek hattaki yükünüz toplamda kaç wat veya amper?

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,839
Son üye
Qkay

Yeni konular

Geri