Pako Şalterle Motor Çalıştırma

arkadaşlar pako şalterle kontaktörsüz 3 fazlı motor çalıştırma ve 3 fazlı motora acil stop butonu baglantı devrelerini verebilirmisiniz size zahmet olmazsa şimdiden teşekkürler

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Yazılaradan dolayı devre tam okunamıyor ve mümkünse acil stoplu devre verebilirmisiniz

Yazılaradan dolayı devre tam okunamıyor ve mümkünse acil stoplu devre verebilirmisiniz
Pako şaltewrle yol vermede, acıl stop devresı olmaz, acıl stop butonu kontaktörün kumanda gerilimini keser. Pako şalterle yol verdiğinizde kontaktör olmadıgından kumanda gerilimi yokdur. Dolayısıyle acıl buton da kullanılmaz. Belkı ne demek ıstediğinizi tam anlıyamadık, görüp kullandığınız bir devre makına varsa acıklarsanız bızde hem öğrenır hem yardımcı olmaya çalışırız.

acil butonlu olan ayrı devre sanırım anlatım yanlışlıgı yapmışım

pako şalter yerine ,motor koruma şalteri kullanırsan hem termik ile motoru korursun hemde onlarda acil stop monte edileni veya üstünde olanları var örneğin emaş da var. Siemens tarzı kullanırsan onlarında açtırma bobinleri var

emas_mks1-kes.jpg

teşekkürler ben devre şeması nasıl oluyor onu ögrenmeye çalışıyorum:)

YILDIZ ÜÇGEN ŞEMASINDA ACİL STOP butonu istediğin buydu herhalde

size zahmet olmasa birde pako şalterle çalıştırmayı verebilirmisiniz

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri