Paketleme Makinası Fotosel Sorunu

emore35

Üye
slm arkadaslar benım bır problemım var bılen varsa yardımcı olursanız sevınırım baklıyat uretımı yapan bır fırmada calısıyorum baklıyat paketleme makınası kavrama salterını actıgım zaman normalde calısıyor fakat fotoselı devreye sokunca kavrama calısmıyor kontaktorler cekıyor fakat kavrama gorevını yapmıyor sımdıden tsk ederım

arkadasım senın fotoselı actıgında mevcut fotosel devresınden fotosel enerjı almakta vede fotosel kamına gore
devreyı acıp kapaması yapmak durumundadır.sımdı sen ılk once fotosel anahtarını cevırerek fotoselın aydınlandıgını gor.daha sonra fılm uzerındekı centıgı fotoselın onune getırdıgınde fotoselın konumunda degısıklık olup olmadıgını kontrol et
eger degısıklık olmuyorsa fotoselı modelıne vede cınsıne gore ayar yapmaya calıs .eger bu ayar yapılıyorsa arkadakı kam ayarını kontrol edınız.eger benım sıze yardım etmemı ıstıyorsanız *********** bana mail atınız.ben paketleme makınaları ıle calısmaktayım.sıze daha fazlada yardımcı olabılırım zannedersem
dıkey yada yatay paketleme hangısı onuda belırtırsenız

Moderatör tarafında düzenlendi:
tsk ederım cevap verdıgınız ıcın makına dıkey calısıyor bugun bypass yaptım kavrama calıstı ama bu sefer fotosel devre dısı kaldı fotosel goruyor serıtı ama yerınde durdurmuyor ana kart uzerındekı ledler calısıyor fotosel serıte geldıgı zaman led yanıp sonuyor

kavrama dedeigine göre valfli fotoselden gelen çıkış düşük olabilir valfte tam çekemiyordur pak bir açıklaman yok ancak bu yorum aklıma geliyor

ilk önce fotosel devresini kapatınız makineye ambalaj boy ayarını mekaniksel olarak yapınız,eğer ambalajlama hep aynı uzunk-lukta kesiyorsa mekaniksel bir sorun yok demektir,daha sonra optik ile fotoseli bir birine okut yani tanıt fotosel devresini aç makineyi tanıştır,eğer kavrama geç devreye girdiğini düşünüyorsan fotosel rölesinden time ayarı yapınız,eğer fotoselin okuma mesafesi ve açısı uygun olmalıdır,dikey ambalaj makinelerinde ürünlü olarak ayar yapınız çünkü gram opp için çok önemlidir,eğer sorun devam ederse anfiyi ve bobini kontrol ediniz bunlar elektiriksel çözümler sadece

Kolay gelsin makina foteselim çift çift kesiyor neden acaba yardım edebilecek var mı