PAC E100 Röle Ayarı Yardım

Arkadaşlar pac e100 kesici rölesi hakkında ayarlar için acil yardımlarınızı bekliyorum. Ulusoy ile görüştüm detaylı bilgi alamadım. Sistem şu şekilde;

1 adet branşman direğimiz var 63A sigorta takılı ordan 1x150 OG kablo ile 400 metre mesafede köşkümüz var. Köşkün içinde giriş,ölçü,kesici,kesici şeklinde 4 hücremiz var. Şantiye elektriği için.
1.kesici hücresine
3 adet 160kVA 1 adet 250kVA ve 4 adet 400 kVA trafo bağlı
2.kesici hücresine
2 adet 400kVA trafo bağlı

sistemde herhangi bir sorun olduğunda kesiciler açmayıp sigorta atıyor. Gerekli ayarları yaptım açma süresini sıfır yapmama rağmen sigorta patlıyor. Kafama takılan kesici ayarlarında yer alan yakalama ibaresi primer tarafından çekilen akımı mı temsil ediyor yoksa nominal akım ile çarpılacak bir katsayıyı mı? acil yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
hepsi sağlam sistem daha yeni zaten. Acaba yakalama kısmına girdiğim amper de mi yanılıyorum diye düşünüyorum.
1.kesicide AAK-50_51 yakalama ayarı 45A (güç 2330kVA)
2.kesicide AAK-50_51 yakalama ayarı 15A (güç 800kVA)

yakalama değerlerini mi yanlış giriyorum?

Gerilim değeriniz nedir ?

Rakamlarınız doğru.Yedek röleniz varsa,değiştirmeyi düşündünüzmü ?

yedek rölemiz yok 3 defadır kısa devre oluyor şantiye de her iki kesici de açmıyor sigorta patlıyor. Acaba akım değeri değilde bir katsayı falan mı girmek gerekiyor röleye

"Herhangi bir sorun olduğunda" dediğiniz kısmı biraz açarmısınız?

Rölenizi tanımıyorum.Röle kullanım kılavuzunu bulup okumanızda ve röle firmanızdan yardım istemenizde yarar var.

Ekli dosyalar

• PACE100_KULLANMA_KILAVUZU.rar
    2.4 MB · Görüntüleme: 125
kısa devre olduğunda yani örneğin dün şantiyede kule vincin bomu trafo direğine çarptı kısa devre oldu kesici açmadı enerji aldığımız branşman direğindeki sigorta patladı

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,904
Son üye
teknikbilimlers31

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri