P10 led panelde led patlaması.

Merhabalar.
p10 led panelleri birleştirerek tabela yaptık, çalışmasında sıkıntı yok şimdi iki sorunumuz var ;
1) Trafodan panelleri besleyen kabloda ısınma var. Bu normal midir?
2)Panellerde bugün itibariyle toplam 3 adet led patladı. Bunun sebebi ne olabilir.

Şimdiden teşekkürler.

bende p10 panelleri merak saldım hangi bileşenler var onu bilmiyorum ısınmasına gelince akım artıkta ısıda artar panellerin direk beslemesi kaç volt la calışıyor..... sen kaç volt veriryon

S.A.
Bende biraz kurcalamıştım ayarlarından led ışık şiddetini düşürerek daha az amper çekmesini ve ledlerin zarar görmesini azaltırsınız.

5v 5 amper çekiyor panelin bir tanesi. 100 Amper ile besliyorum bende.

ledlerın rengine gore voltajları farklı bana gore 5 volt fazla gerçi drençle dengelemışsınızdır voltajla oynama yaparak işik şiddetı azda olsa kısarsanız ledler patlamaz tahmınım ledler maximum verımle çalışıyor

ledlerın rengine gore voltajları farklı bana gore 5 volt fazla gerçi drençle dengelemışsınızdır voltajla oynama yaparak işik şiddetı azda olsa kısarsanız ledler patlamaz tahmınım ledler maximum verımle çalışıyor

Hocam ben ledlerle uğraşmadım hazır olarak bu p10 led panellerden aldım.

Hocam ben ledlerle uğraşmadım hazır olarak bu p10 led panellerden aldım.

Sn. Arkadaşım p10 parametre ayarlarında ışık şiddetini ayarlayacak bölüm var oradan ayarlasana. O ayar ile lede gelen voltajı düşürürsün. Ha birde beslemen nekadar da watt lıda olsa kaliteli bir çıkışın yoka sorun olur amma ledide amada onu süren 74595 entegrenin çıkışında. Ayarları şöyle:

menü çubuğu---> araçlar ---> parlaklık ayarı
buradan ayarlarını yap.

Merhabalar.
p10 led panelleri birleştirerek tabela yaptık, çalışmasında sıkıntı yok şimdi iki sorunumuz var ;
1) Trafodan panelleri besleyen kabloda ısınma var. Bu normal midir?
2)Panellerde bugün itibariyle toplam 3 adet led patladı. Bunun sebebi ne olabilir.

Şimdiden teşekkürler.

1)Kablo amperajı kaldırmıyor...
2)Markasız Çin işi panellerde normal...P10 paneller popüler olunca piyasaya dandik mallar doldurdu...

Sn. Arkadaşım p10 parametre ayarlarında ışık şiddetini ayarlayacak bölüm var oradan ayarlasana. O ayar ile lede gelen voltajı düşürürsün. Ha birde beslemen nekadar da watt lıda olsa kaliteli bir çıkışın yoka sorun olur amma ledide amada onu süren 74595 entegrenin çıkışında. Ayarları şöyle:

menü çubuğu---> araçlar ---> parlaklık ayarı
buradan ayarlarını yap.
[MENTION=19723]muratmert4[/MENTION] Parlaklık ayarını düşürdüm hocam zaten daha önce ama dün bir tane daha patlamış aralardan. Bir süre daha dursun bakalım eğer devam ederse ürünleri temin ettiğimiz firma ile bir görüşme yaparım. Teşekkürler.

1)Kablo amperajı kaldırmıyor...
2)Markasız Çin işi panellerde normal...P10 paneller popüler olunca piyasaya dandik mallar doldurdu...

Kablolar bize gönderdikleri ürünün içinden çıkan kablolar hocam onu değiştirsek kaç mm bir kablo ile çıkış almalıyız?
Doğrudur hocam bu ara p10 panellerde bir patlama söz konusu.

Forum istatistikleri

Konular
127,947
Kullanıcılar
449,593
Son üye
purplelake

Yeni konular

Geri