Pır (Hareket algılayıcı) sensörlü hırsız alarm devresi [Ödev]

MrtBcr

Üye
Öncelikle herkese merhaba. Hem aranızda hem de elektrikte daha çok yeniyim. Lise hocamız bize bir ödev verdi. Ödevimizin konusu PIR SENSÖRLÜ HIRSIZ ALARM DEVRESİ.

Kısaca devreden bahsedecek olursam ;

Bir hareket sensörü olacak, bu sensör hareketli bir cisim algıladığında devreye girerek bir siren çaldıracak. Bu sireni susturmak içinde şifre paneli olacak. Örn: 1234 yazdığımızda siren kesilecek. Tekrar 1234 yazdığımızda devre aktif olacak.

İnternette araştırdım ancak devresini bulamadım. Bana yardımcı olursanız sevinirim
:eek:

Saygılar...

Son düzenleme:
elektrikte çok yenisin ve hocan PİC kontrollü devre mi istiyor senden ? İlginç...

bi alarm paneli al degil şifre hocanın no su nu bile arar .. :)

kendi çabalarınla elektronik kart oluşturmadan bu devreyi piyasada bulunan hazır olarak satılan bir kaç ürünü birleştirerek yapabilirsin
örneğin hazır bir pır dedektörü ve bir şifreli alarm panelini kombine kullanarak bu devreyi oluşturabilirsin

kendi çabalarınla elektronik kart oluşturmadan bu devreyi piyasada bulunan hazır olarak satılan bir kaç ürünü birleştirerek yapabilirsin
örneğin hazır bir pır dedektörü ve bir şifreli alarm panelini kombine kullanarak bu devreyi oluşturabilirsin

Bu yöntem hiç aklıma gelmemişti teşekkürler :)

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,149
Kullanıcılar
449,894
Son üye
Mehmet Denizz

Yeni konular

Geri