Pır dedektör hareket sensoru

Mefe20

Üye
Merhabalar,
Mutfaktaki ledin bir kısmına bağlamak üzere internetten 12v pır hareket sensörü aldım. Baglantisini yaparken LED trafosundan çıkan + ve eksiyi sensöre bağlayıp çıkışına da ledi bağladım. Fakat LED yanmıyor. Anlayacağınız üzere konuya biraz uzağım. Bu konuda yardımcı olursanız memnun olurum. Teşekkür ederim.

Kullandığınız ürünleri tanıtın ki sağlıklı cevap verebilen olsun.

https://www.gittigidiyor.com/ev-ele...v-pir-dedektor-hareket-sensorlu_pdp_633035908

Aldığım sensör linkteki. çıkışına 5 mt şerit led bağlamak istiyorum. Ledi çalıştırır mı bu sensör? Kullandığım trafo 33 A lik bir trafo ve 2-3 tane ledi besliyor. ben sadece bir kısmının hareket sensörüyle yanmasını istiyorum. trafo ile yanmasını istediğim led arasına bağlantısını yaptım ama çalışmadı.

Son düzenleme:
Merhabalar,
Mutfaktaki ledin bir kısmına bağlamak üzere internetten 12v pır hareket sensörü aldım. Baglantisini yaparken LED trafosundan çıkan + ve eksiyi sensöre bağlayıp çıkışına da ledi bağladım. Fakat LED yanmıyor. Anlayacağınız üzere konuya biraz uzağım. Bu konuda yardımcı olursanız memnun olurum. Teşekkür ederim.
Anladığım kadar;
* led trafosunun 220V girişine sabit 220V ac bağlı olacak.
* led traf0ssunun 12V DC çıkışı + ve - doğru bağlantılı olarak pır sensörünün girişine bağlanacak.
* Pır sensörünün çıkışlarına + ve - ye dikkat edilerek şerit ledin + ve - uçlarına bağlanacak değil mi ?

Anladığım kadar;
* led trafosunun 220V girişine sabit 220V ac bağlı olacak.
* led traf0ssunun 12V DC çıkışı + ve - doğru bağlantılı olarak pır sensörünün girişine bağlanacak.
* Pır sensörünün çıkışlarına + ve - ye dikkat edilerek şerit ledin + ve - uçlarına bağlanacak değil mi ?
Evet, bu dediklerinizi yaptım fakat Led yanmadı

Dİgital Avometreniz var mı ? Acaba sensör çalışıyor mu?
Sensörün çıkış voltajını ölçebilir misiniz?

Dİgital Avometreniz var mı ? Acaba sensör çalışıyor mu?
Sensörün çıkış voltajını ölçebilir misiniz?
Malesef ölçü aletim yok fakat kontrol kalemiyle baktığımda çıkışında enerji var görünüyor.
Sensörün görseli veya bağlantısı var mı?
görseli ekledim. input kısmına trafodan gelen + ve - yi, output yazan kısma ledin + ve - yi bağladım

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2020-12-17 at 20.52.55 (1).jpeg
    WhatsApp Image 2020-12-17 at 20.52.55 (1).jpeg
    74.3 KB · Görüntüleme: 28
Resme göre besleme ve çıkış kutuplarını kontrol edin;

1608285856385.png

Merhabalar,
Giriş - Çıkış +, - bağlantılarınız yanlış muhtemelen.
Sayın LENT'in mesajındaki çizime uygun bağlarsanız çalışacaktır.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,167
Kullanıcılar
449,931
Son üye
mecuxell

Yeni konular

Geri