pıc programmer

assassin26

Üye
merhaba pıc programlayıcı devresi yapmayı düşündüm ve internette biraz araştırma yaptıktan sonra bu basit devreyi buldum deli-prof.net Basit PIC Programlayıcı
sizce bu devre çalışırmı?değiştirmem gereken şeyler varmı bide benim bilgisayarımda seri port yok onun yerine seri port usb çevirici kullansam olurmu?seri port çevrici: http://images.gittigidiyor.com/1686/16864768_0.jpg

kardeş bu devre çalışıyor. hiç merak etme. hatta biraz daha bu devrenin malzemelerini azaltabilirsin. ama seri port lazım. çünkü bu güne kadar bu devreyi yapıp da bunu usc çevirici ile kullanan görmedim. zaten böle bişey olsa yazarlardı altına. usb programlayıcılar biraz daha karmaşık devre yapısına sahip.

ama benim bilgisayarda seri port yok elinde usb programalyıcı devresi varsa resmini yada linkini koyabailirmisin teşekkürler

Bence hiç uğraşma hazır al.
İşe yarayacak , mesela gtp için,üzerinde kullanacağın pic için bir seferlik olsada başka programlayıcı lazım.

Pic lerin üreticisi microchip , onun programlayıcıları var piyasada.Hem böylece debug denilen adım adım çalıştırıp hata ayıklama da kolay olur.Ayrıca yazılımı güncelleniyor.
Piyasada klone denilen gayet ucuz versiyonları var.

Kesinlikle zif soketli olsun.Takıp çıkarırken anlarsın dediğimin değerini.

Edit : Seri port çeviricilerle programlama yapılamıyor diye forumlarda okuyoruz...

Son düzenleme:
bencede en iyisi hazır almak

Evet kardeş en güzeli hazr almak. Geçen sene brenneri 50 TL ye almıştım.

s.a.
Kardeş brenner usb programlayıcı kullan en iyisi o.

En iyisi o derken satın aldıgınız ürüne göre yazıyorsunuz. PICKIT2 Microchip ürünüdür. Bu picleride microchip üretiyor. Brener ise bir almanın geliştirdiği programlayıcı. Aldıgınız programlayıcının calıstıgına eminim. Ama bu en iyisidir denmesi mümkün değil.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,129
Kullanıcılar
449,846
Son üye
g-silver

Yeni konular

Geri