Pıc programlamalı akıllı ev otomasyonu yazılımı aranıyor!!!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

zdmrrcp

Üye
Akıllı ev sistemı ........

Son düzenleme:
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Merhaba. Konu ilgimi çekince bir şeyler yazayım dedim. Baya kapsamlı bir iş ama yapılamayacak türden değil. Garaj için cny sensöründen bahsetmişsin. Orada cny şartmı mesela kablosuz kimlik tanıma sistemi olamaz mı?? Baştada dediğim gibi bu tür konular her zaman ilgimi çeker, uğraşır ve genelde de başarıya ulaşırım. Bunu yapıp bitirmen için ne kadar zamanın var. İstersen özelden görüşebiliriz.

ben ürettim,full kablosuz ev otomasyon cihazı.yanlız ticari bir ürün oldugu için projeyi satmayı düsünmüyorum.
cihazın özellikleri.
sifreli baglantı.
cihazda wifi,433mhz rf alıcı ve verici ve ır alıcı var.
cihazda gömülü web server yazılımı var.
tamamen keblosuz,yani modem ile wifi baglantı,cihazlarla rf baglantılı olarak calısıyor.
32 adet kablosuz cihazı kontrol edebiliyor.
butun cihazlar basit olarak ana cihaza yardımcı yazılımı sayesinde tanıtılabiliniyor.
bütün işletim sistemleri ile (android,ios,windows,win8) calısabiliyor,herhangibir cihaza bir program yuklemeye gerek yok,cihazın kendisi server olarak calıstıgı için arayüz cihaz tarafından gönderiliyor.
elektrikli cihazların elektrigini acıp kapatmanın dısında ır kontrol eklemekteyım,bu sayede klima,tv,dvd vs gibi ır kontrolle calısan cihazlarıda kontrol etmek mumkun olacak.internet üzerinden gelen bilgi wifi ile cihaza,rf ile client cihaza ve ordanda ir ıle kontrol edilmek istenen cihaza gönderilecek.ir cihazların tanıtımı cihaz üzerindeki ir alıcı ile basit olarak yapılabilecek.
kablosuz alarm dedektörü yazılımını henuz eklemedim.
mail atma özelligi ile ilgili testler bitti ancak henuz ekli degil.evdeki belirlenen cihazların durumları (mesela kapı acıldı,alarm dedektörü hareket algıladı vs) mail ile ayarlanan adrese gonderilecek.
evdeki kablosuz lamba anahtarlarını üretmeyi düsündün fakat olayı fazla dallandıracagından vaz gectim,hazır kablosuz dokunmatik lamba anahtarlarını ithal edecegim.bu anahtarlar evdeki elektrik kablo sisteminde hiçbir degişiklik yapmaya gerek kalmadan kullanılabiliniyor.
öneri ve elestirileriniz için cihaz ip no:88.247.108.213:8080 web:alarmko.net

Çalışma güzel ticari değeri de var yalnız akıllı ev kadar aptalca bir fikir dünyada başka yoktur diye düşünüyorum. Çok gereksiz ama hava civaya meraklı insanların ilgisini çeker bu sistemler. Alarm tamam, zaten kullanıyoruz ama salonumun ışığını niye telefonumdan açayım ya.

isteğiniz doğrultusunda ne gibi devre yazılım gerekli yardımcı olmaya çalışalım iyi çalışmalar...

zuhaaaaaaaaaaaaaa beleşe bulamayınca yazanlara cevap bile verilmemiş armutttttttttttt piş ağzıma düş

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,852
Son üye
ddknght

Yeni konular

Geri