pıc ile numarator

yeniortak

Üye
Bana pıc 16f84 ile yapılmış 9 abonelik bir numarator devresi lazım. İnternetten bunu buldum . Bu devrein sadece hex kodu var.

Devrenin programını değiştirmek için elinde asm yada pbp ile yazılmış programı olan varmı devrenin baskı devresi de yok.

Aynı işi yapacak başka devrede olabilir. İlgi için şimdiden teşekkürler.

Ekli dosyalar

• numarator.jpg
    numarator.jpg
    73.2 KB · Görüntüleme: 261
  • numarator_sema.rar
    14.1 KB · Görüntüleme: 241
  • numarator_kod.rar
    692 bayt · Görüntüleme: 183
Bu forumdaki arkadaşlardan ya hiç bilen yok, herkes benim gibi yada uğraşmaya kimse tenezzül etmiyor , vakit ayırmıyor .

arkadaşlar her iki durumda da sonuç hiç te iyi değil.

ben devrenin baskı devresini yaptım devre calışıyr ama daha önce çağıran abone numaralarını görenmedim. proteuste gösteriyor ama benim yaptığım devrede göstermiyor moralim bozuldu vazgeçtim.

Kardeş yapmayı deneyeceğim eğer yaparsam paylaşırım seninle

devreyi uyguladım devre çalışıyor.Fakat kontak sıçraması var onu önleyemedim

fikri olan varsa yardımcı olmanızı rica ediyorum
güzel bir proje hazırlayan arkadaşa çok teşekkür ederim
isis de çalışıyor fakat uygulamada kontak sıçraması olduğu için kullanamadım

Moderatör tarafında düzenlendi:
kontak sıçraması ne demek oluyor???

arkadaslar bu tek dısplaylı sanırım 9 a kadar sayıyor,bana aynı bankalardakı gıbı ama 4 veznelı olanı lazım.
hangı masa basarsa bassın hep bı adım ılerı sayıcak.yardımcı olabılecek ustalarda beklentım var
saygılaarımla...

Arkadaşlar ben devreyi yaptım. Kastamonu eml'de kullanıyorum gayet iyi çalışıyor. kontak zıplamasını önlemek için 100nf buton pıc entegre girişi ile şaseye bağladım.Ayrıca her butonun pıc girişine 1 k direnç bağladım hiç bir sorun kalmadı.

kontak sıçramasını önlemek için yeniortak isimli arkadaşın söylediğini yapıp birde delay rutini eklerseniz daha sağlıklı olur.

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri