Pıc 16f84 ve 16f877 arasındaki fark

Elektrik motorları özellikleri ve etiketindeki açıklamalar nelerdir?

• Üniversal motorun özellikleri ve etiketindeki açıklamalar nelerdir?

Oy: 0 0.0%
  • Adım motoru özellikleri ve etiketindeki açıklamalar nelerdir?

• DC motor özellikleri ve etiketindeki açıklamalar nelerdir ?

• 1 fazlı motor özellikleri ve etiketindeki açıklamalar nelerdir?

• Kullanılan toplam oy
    0
  • Anket kapatılmış .
Merhaba , arkadaşlar mekatronik bölümünde okuyorum ve hem sistem ve analiz dersi için hemde elektrik motorları ve sürücüleri dersi için sizden bilgi edinmek istiyorum acaba pıc16f84 ve 16f877 mikroişlemcileri arasında emir takımı bakımından farklılıklar var mı ?
84'ün emir takımı ile 877'nin emir yakımı aynı mı emirlerin işlevleri aynı mıdır ?

DC motoru H-Köprülü şekilde pıc 16f84 ile sürebilir miyim ve bana gereken elemanlar nelerdir acaba ekstradan bir elemana ihtiyacım var mı

İlgilendiğiniz için şimdiden teşekkürler...

https://www.kontrolkalemi.com/forum...rogramlama-ogrenmek-istiyorum.html#post434662 Bu konuda yazdığım mesaj 2 ve 6 ya bakın ayrıca mesajlarda belirttiğim linklerede bakın. Mikrodenetleyici hakkındaki bilginizi bilmediğim için kesin birşey söyleyemem ama 16f serilerinin komut setleri (emir takımı) assembler için bildiğim kadarı ile aynıdır yani 35 komut fakat denetleyicilerin bellek yapıları registerları farklı olduğundan asm ile yazılan programların birinden diğerine geçmesinde değişiklikler gerekir programlar sıfırdan yazılıyorsa teknik açısından çok fark yoktur yani 16f84 ü asm ile programlayabiliyorsanız 16f877 de programlayabilirsiniz. H köprülü dc motor kontrolü için md (mikrodenetleyici) ile birebir örnek yapmadım ama nette benzer örnekler gördüm tabiki yapabilirsiniz, konu detaylı ve çok yönlü sizinde konu hakkındaki tecrübenizi bilmediğimden ancak bu kadarını söyleyebilirim şimdilik.

Forum istatistikleri

Konular
128,132
Kullanıcılar
449,847
Son üye
AhmetK06

Yeni konular

Geri