PİC16F877 ile yapılmış 5 katlı full çalışan asansör devresi

Binlerce teşekkür. Merhaba cevabınız için gerçekten çok çok teşekkür ederim. Sizin yazdıklarınız ile asansör kartı tasarlama konusunda kırılan azmim yeniden canlandı. Verdiğiniz bilgiler gerçekten çok yararlı.
Ben bu işe gerçekten yoğun emek verebilirim. Asansör kartı tasarlamanın ne kadar zor olduğunun farkındayım. Benim en büyük handikapım nereden başlayacağım? Teknik anlamda değil, yani ben piyasada asansörcüde çalışmıyorum. Bu işe nasıl ve nereden başlamalıyım neler tavsiye edersiniz. Tasarladığınız kartların özel olduğunu yazmışsınız. Mesela ben nasıl kartlar yapmlıyım? Beni bu konularda aydınlatırsanız çok sevinirim. Saygılarımla.
NOT: Eğer sizin için özelinize mesaj atmam problem olmazsa özelden veya maille haberleşebiliriz.

ayhani ' Alıntı:
Binlerce teşekkür. Merhaba cevabınız için gerçekten çok çok teşekkür ederim. Sizin yazdıklarınız ile asansör kartı tasarlama konusunda kırılan azmim yeniden canlandı. Verdiğiniz bilgiler gerçekten çok yararlı.
Ben bu işe gerçekten yoğun emek verebilirim. Asansör kartı tasarlamanın ne kadar zor olduğunun farkındayım. Benim en büyük handikapım nereden başlayacağım? Teknik anlamda değil, yani ben piyasada asansörcüde çalışmıyorum. Bu işe nasıl ve nereden başlamalıyım neler tavsiye edersiniz. Tasarladığınız kartların özel olduğunu yazmışsınız. Mesela ben nasıl kartlar yapmlıyım? Beni bu konularda aydınlatırsanız çok sevinirim. Saygılarımla.
NOT: Eğer sizin için özelinize mesaj atmam problem olmazsa özelden veya maille haberleşebiliriz.

merhaba;
azmini yeniden kazanmana sevindim. bu işi yapmak için asansörcü olman şart değil. önemli olan elektroniği iyi bilmendir eğer elektronikte bir eksiğin yoksa bu işi yapabilceğine inanıyorum. evet ben kartlarımın özel olduğunu sölemiştim. bu özelliği kendi yaratıcı gücümle yaptım. önceki mesajlarımda da belirttiğim gibi piyasada wiserol - mikel gibi firmaların ucuz kartları bulunmaktadır. aynı firmaların 500ytl den başlayan kartlarıda bulunmaktadır. ben işe başlarken fiyatları hiç düşünmedim sadece kendi bilgi ve becerimle bu kartı nasıl geliştirip kendime has nasıl bir özellik eklerim diye uğraştım ve yaptım. kartlarımın özel olduğunu sölemiştim özel derken yapısal olarak bir özellik yok. ucuz olan kartlarda programlama yoktur. ama benim yaptığım kartın tamamen programlanabilri olması güzelliğinin bir parçası. yani basit bir devreyi programlanabilri hale getirmek hem yaratıcılıktır hem bir özelliktir. umarım bu konuda seni aydınlatabilmişimdir. ayrıca bana özelden mesaj atabilrisn bir sakıncası yok msn adresi vermek isterdim ama msn bana zaman kaybettirdiği için kullanmıyorum. ben sana özelden mail adresimi yazarım mail yoluyla haberleşebilirz. ben bilgi paylaşmayı severim..

Çok teşekkür ederim ilginiz için. O zaman kolları sıvamamın zamanı geldi. :D
Elektronik konusunda iyi sayılırım. Peki şimdi ne yapayım sanırım öncelikle piyasada satılan kartların aynısını yapacak seviyeye gelmem gerekli. Burada verdiğim projeyi geliştirerek işe başlayabilirim sanırım ne dersiniz? Öncelikle bu projenin eksikleri nelerdir? Bütün eksiklerini yazarsanız bende eksikleri giderebilirim.
Diyelimki kart tasarladım piyasaya nasıl girebilirim ne tavsiye edersiniz? Değerli bilgileriniz için şimdiden çok teşekkür ederim.

5 katlı asansör devresi

Ekli dosyalar

• asansör.rar
    966.3 KB · Görüntüleme: 5
vayyyyyy be arkadaslar bu siteyi yenı buldum çok hoşuma gitti benımde bıtırme tezım yardımcı olacagına inanıyorum ve herkese basarılar dılerım

evet arkadaşlar çokk degerli bilgiler paylaşılmış burada. ben deögrenciyken pıc ile bir asansör devresine ugraşmıştım ama ne yazıkki olmadı yapamamıştım ve araştırdığım da bunu tam manasıyla bilen kişiler bulamamıştım ama görüyorumki greçekten bilgili arkadaşlarımız var bu konuda başarılarınızı tebrik ederim arkadaşlar.... kolay gelisn

Arkadaşlar bu devrede devre elemanlarının değerlerini nsl öğreniriz bilen varsa acil yazsın

Merhaba öncelikle yaptığın çalışmadan dolayı tebrik ederim yazısmalarınızın hepsını okudum. inşallah pıyasayada girer ve başarılı olursun konuya ilgi duyuyorum görüşmek isterim****************

merhaba çalışman güzel olmuş.. bende bitirme projemde asansör yapmayı planlıyorum yalnız biraz daha farklı çift asansör kullanıp ona göre bir algoritma çıkarmam lazım.. örnek olması açısından bu asansörü çalıştırdığın kodu göndermen mümkün mü? kolay gelsin..

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri