Pİc programlayıcı pici görmüyor

altaş

Üye
merhab arkadaşlar brenner 8 usb li pic programlayıcım var ama progralayıcı işlemciy görmüyor tanımıyor yani bozuk gibi gösteriyor ama o işlemciyi devreye taktığım zaman saat gib çalışıyor acaba neden böyle oldu ne yapmak lazım ?????

program yükleyici yazılımı bilgisayarda yönetici olarak çalıştır o zaman pici göre bilir geçen benimde başıma geldi öyle yapınca düzeldi.

programlayıcıya başka bi pic katıp onu görüp görmediğini deneye bilirsin.

programlayıcıya başka bi pic katıp onu görüp görmediğini deneye bilirsin.

o dediğini denemedim ama bence programlayızının içindek entegreye bişy oldu buy üzden kaç tane işlemciyi bozuk diye kaldırıp bir kenara attım allah kahretsin ... :( :(

ne amaçla kullanıyorsun bilmiyorum ama
PIC PROG/DEKA V5
bu deney setini almanı tavsiye ederim hem programlama hem deney amaçlı kullana bilirsin hemde baya ucuz biraz para biriktireyim de bende alacağım :)

ne amaçla kullanıyorsun bilmiyorum ama
PIC PROG/DEKA V5
bu deney setini almanı tavsiye ederim hem programlama hem deney amaçlı kullana bilirsin hemde baya ucuz biraz para biriktireyim de bende alacağım :)

yok hocam sen nediyon ya ? sen buna mı ucuz diyon benim ocağıma incir ağacmı dikecen ? zaten işler kesat hem pic programlayıcı işlemciye hex dosyası atar başka ne iş yapar ki ? bunlar aşar bizi usta bana uygun makul bişey lazım ...

o dediğini denemedim ama bence programlayızının içindek entegreye bişy oldu buy üzden kaç tane işlemciyi bozuk diye kaldırıp bir kenara attım allah kahretsin ... :( :(

O programlayacının içindeki entegreyi değiştirsene , takınca USB den görümoyr mu programlayıcını? Brenner'in açık kodları bulunuyordu piyasada.

Ayrıca Pickit2 Delab gayet iş görür , hatta Türkiye piyasasında bulabileceklerinin en iyisidir.
Ama Brenner8 çok daha hızlı programlıyor. Hızı pek takılmam diyorsan , Pickit2 yi al , ayrıca pickit2 nin aynı zamanda DEBUG özelliği bulunması unutulmamalı.

Son düzenleme:

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,153
Kullanıcılar
449,897
Son üye
alcaponee

Yeni konular

Geri