PİC programlayıcı k150 hakkında yardım

sarunas

Üye
PIC K150 ICSP r adlı programlayıcıyı almak istiyorum pic işine yeni girişeceğim için sizlere danışmak istedim sizce nasıl bir ürün fiyatıda makul 12 dolar civarı. Yada brenner 8 yapmaklamı uğraşmalıyım ? fikirlerinizi alabilirmiyim

http://www.aliexpress.com/item/Free...controller-USB-ICSP-cable-3237/571346736.html

Son düzenleme:
Onu ta çinden mi getireceksin ne kadar mal olacak ?
Bence parana kıy , Delab Pickit 2 al. Brenner8 Delab Pickit 2 den iyidir ama DEBUG özelliği yoktur. DEBUG ilerde işi ilerletirsen sana lazım olacak bir özellik.

Bu arada çogu arkadaş şunu bilmiyor >>> Pickit 2 Microchipe aitdir. Ama yazılımını ücretsiz dağıtır. Bizde kendimiz devre yapıp , Pickit2 sahibi oluyoruz.Delaptan alacağın şeyin aslında yazılımı Microchip e ait zaten ve gayet kullanışlı. Pickit 2 de voltaj algılama vesayre gibi özellikler var. Bunlar değerli. Bir işe başlarken , programlayacı kısmını sağlama almak gerek. Sonra bu yüzden soğursun.

Brenner8 profosyonelerin elinin altında bulunması gereken harika birşey buna itirazım yok. Brenner bende Pickit2 den çok daha hızlı çalişiyor ama debug özelliği yok. İlle de Brenner dersen onu da yapma al derim. Bu programlama kısmını sağlama almak gerek. Evet belki 60 TL veya 70 TL vereceksin ama kafan rahat olacak. Tavsiyem bu yöndedir.

Kolay gelsin...

Son düzenleme:
Onu ta çinden mi getireceksin ne kadar mal olacak ?
Bence parana kıy , Delab Pickit 2 al. Brenner8 Delab Pickit 2 den iyidir ama DEBUG özelliği yoktur. DEBUG ilerde işi ilerletirsen sana lazım olacak bir özellik.

Bu arada çogu arkadaş şunu bilmiyor >>> Pickit 2 Microchipe aitdir. Ama yazılımını ücretsiz dağıtır. Bizde kendimiz devre yapıp , Pickit2 sahibi oluyoruz.Delaptan alacağın şeyin aslında yazılımı Microchip e ait zaten ve gayet kullanışlı. Pickit 2 de voltaj algılama vesayre gibi özellikler var. Bunlar değerli. Bir işe başlarken , programlayacı kısmını sağlama almak gerek. Sonra bu yüzden soğursun.

Brenner8 profosyonelerin elinin altında bulunması gereken harika birşey buna itirazım yok. Brenner bende Pickit2 den çok daha hızlı çalişiyor ama debug özelliği yok. İlle de Brenner dersen onu da yapma al derim. Bu programlama kısmını sağlama almak gerek. Evet belki 60 TL veya 70 TL vereceksin ama kafan rahat olacak. Tavsiyem bu yöndedir.

Kolay gelsin...

cevabınız için teşekkür ederim benim belirttiğim k150 nin maliyeti 10 dolar olacak çinden kargo ücretsiz sadece aletin fiyatını veriyoruz fakat yazılım hakkında sorunlar çıktıgını duydum o yüzden sormuştum. Sitede pickit 2 lerde 20-25 dolar civarında geziyor yani türkiyeden çok daha ucuza geliyor ama hangisini alacağıma karar veremedim

Bu tavsiyeyi açılan her konuda tekrarlıyorum herhalde; ben 2 yıldır pickit2 kullanıyorum hiç sorun yaşamadım ve pic programlamaylada epey uğraşıyorum debugger özelliğinide kullandım işe yarıyor, ayrıca pici ters takma vs. durumlarına karşı koruması n-mevcut ne pic ne cihaz nede bilgisayar zarar görmüyor, söylendiği gibi gerilim ölçümü yapıyor özellikle ICSP devre üzerinden pici programlama konusunda çok faydasını gördüm bu özelliğin bu dediklerimizi ilk gün kullanacak durumunuz yok fakat programlama ile uğraştıkça keşke bu özellikte birşey elimde olsaymış diyeceğiniz özelliklerdir. Pickit2 yi bence Türkiye den güvenilir bir siteden aın değişim şansınız olan biryerden, biz okulda toptan almıştık hatalı çıkanlar değiştirildi, tam hatırlamıyorum ama ana firma expkits olabilir sitesine bir bakın, sağlam bir üreticiden 50-60-70 lira fiyat bir pic programlayıcı için özellikle pickit2 için gayet uygundur.

Forum istatistikleri

Konular
128,098
Kullanıcılar
449,798
Son üye
jsons

Yeni konular

Geri